Preposlať Samsung SyncMaster S27A850D

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung SyncMaster S27A850D

03.11.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na profesionálnu monitor od spoločnosti Samsung, a to na model s označením SyncMaster S27A850D. Tento model zaujme vďaka veľkej uhlopriečke obrazu určite tiež množstvo hráčov počítačových hier.

 

Samsung SyncMaster S27A850D

Dizajn monitora je vcelku moderné a už na prvý pohľad je zrejmé, že sa nejedná o bežný multimediálny monitor pre také to domáce použitie. Celý monitor je vyvedený v čiernej farbe a v strednej časti spodnej strany rámu sa nachádza logo Samsungu a tiež ovládací panel. Profesionálnejšie zameranie evokuje tiež pevný stojan s veľkou základňou, ktorý monitora poskytuje veľmi dobrú stabilitu a nezaostáva ani v možnostiach nastavenia polohy. Monitor môžete nastavovať výškovo, natáčať ho v rozsahu 45 stupňov doľava a doprava a nechýba ani možnosť naklonenia monitora dozadu o 20 stupňov. Tento model podporuje aj nastavenie pivot. Teraz sa pozrieme na technické špecifikácie, ktoré sú celkom impozantné. Tento model disponuje uhlopriečkou obrazu 27 palcov, zvládne najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a odozva činí celkom slušných 5 ms G2G. Hodnota jasu je 300 cd/m2 a kontrastný pomer má hodnotu 1000: 1. 

 

Samsung SyncMaster S27A850D

Potešili nás tiež veľmi dobré pozorovacie uhly 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska ao podsvietenie sa samozrejme postarali LEDky, čo sa kladne premieta hlavne v nízkej spotrebe a ostrosti obrazu. Tento monitor je postavený na Super Plane Line Switching (PLS) technológiu, čo je niečo ako IPS matrica, ale jedná sa o vlastnú technológiu Samsungu. Proti IPS matricu, ktorá je v súčasnosti už celkom rozšírená, ponúka táto technológia vyššiu hodnotu jasu pri nižšej spotrebe. Tento model je vlastne úplne prvý, ktorý Samsung PLS technológií vybavil. Užívateľské rozhranie je typicky Samsungovské, takže ak ste už mali tú česť s nejakým monitorom od tejto kórejskej spoločnosti, určite nebudete mať s orientáciou problémy. Menu je prehľadné, dobre navrhnuté a väčšina nastavenie je dobre prístupná. V menu si môžete nastaviť veľa vecí, ako je jas, ostrosť, kontrastný pomer a nájdeme tu tiež šesť rozdielnych nastavení farieb. Ak sa vám nebude chcieť si s nastavením hrať, môžete zvoliť jeden z piatich prednastavených módov (Custom, Standard, Game, Cinema, a Dynamic Contrast). 

 

Samsung SyncMaster S27A850D

Nechýba tu ani Eco mód a monitor je tiež vybavený senzorom, ktorý ho vypne, keď sa pred ním nikto nenachádza a upravuje jas podľa svetla v miestnosti. Konektivní výbava je vcelku slušná, ale trochu sme tu postrádali HDMI port. Namiesto neho sa tu nachádza dvojica DVI-D portov a jeden DisplayPort, avšak HDMI port by určite bol užitočný. Potešila nás prítomnosť USB portov a tento monitor je vybavený hneď štyrmi portami USB 3.0, čo je naozaj štedrá nádielka a samozrejmosťou je aj jack pre zapojenie slúchadiel a audio vstup. Kvalita obrazu je skvelá a najviac nás potešilo veľmi verné zobrazenie čiernej farby. Podanie ostatných farieb je tiež dobré a nevšimli sme si ich skreslenie ani pri pohľade z naozaj širokého uhla. Plynulosť obrazu je príkladná, rovnako tak ako jeho ostrosť. Čo sa týka spotreby, tak pri našom teste monitor vykazoval klasický 1 watt pri stand-by móde a 71 wattov pri kalibrovanom obrazu. 

 

Samsung SyncMaster S27A850D

Samsung SyncMaster S27A850D je naozaj vydarený monitor, ktorý poteší hlavne skvelými možnosťami nastavenia polohy a špičkovým podanie farieb. Vďaka technológii PLS si užijete tiež široké pozorovacie uhly a vysoký jas. Konektivní výbava je dobrá, nechýba tu hneď štvorica portu USB 3.0. a ak by sme chceli tomuto monitoru niečo vytknúť, tak by to bola absencia rozhrania HDMI. Cena sa na našom trhu pohybuje okolo 14800 Sk s DPH. 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung SyncMaster S27A850D


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.