LG


Preposlať LG 42LK450

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

LG 42LK450

07.11.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na jeden z najpopulárnejších televízorov naprieč všetkými trhmi. Jedná sa o model LG 42LK450, ktorý si svoju popularitu si vyslúžil hlavne nízkou cenou a celkom slušnú konektivitou.

 

LG 42LK450

Nízke ceny bolo dosiahnutá niekoľkými kompromisy, z ktorých jeden je absencia podsvietenia pomocou LEDiek, ktoré boli nahradené klasikou v podobe CCFL. Nejedná sa o nejako extra veľký kompromis, potreba takéhoto LCD televízora je nízka a podsvietenie je pekne rovnomerné. Design je veľmi jednoduchý, prehľadný a určite sa nejedná o nejpohlednější televízor na trhu. Na druhú stranu sa jednoduchý dizajn dá ohodnotiť tiež kladne, televízor je taký nenápadný a ľahko ho v miestnosti prehliadnete. Telo je vyvedené klasicky v čiernej farbe a štandardne dodávaný stojanček má síce celkom rozmernú základňu, ale nie je príliš stabilný a občas sme si všimli drobného vykláňa (Samsung má stojany iu lacných modelov stabilnejšie). Televízor môžete samozrejme tiež zavesiť na stenu. Súčasťou výbavy je samozrejme aj diaľkový ovládač, ktorý je docela dobrý a ocenili sme hlavne dostatočne rozmerná tlačidlá a to, že sa dobre drží v ruke. 

 

LG 42LK450

Rozmiestnenie všetkých tlačidiel je klasické a po chvíľke používania môžete ovládač bez problémov používať aj poslepiačky. Tento model je vybavený aj integrovanými reproduktormi, ktoré poskytujú celkom kvalitný zvuk a to aj pri vyššej úrovni hlasitosti. Domáce kino samozrejme nenahradí, ale je to dobrý základ. Základné technické špecifikácie tvorí uhlopriečka obrazu 42 palcov, najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a dynamický kontrastný pomer činí 100000:1. Užívateľské rozhranie televízora je celkom prehľadné, intuitívne a po grafickej stránke dobre vykonanej, ale mali sme k nemu pár drobných výhrad. V niekoľkých prípadoch užívateľské rozhranie celkom nepríjemne "lagov" a nereaguje na vaše povely zrovna dobre. Keď sa máte preklikávať množstvo rôznych submenu, tak je to docela otravné. V menu si môžete nastaviť veľa vecí, ako jas, kontrast alebo farby a samozrejme tu nájdete aj sedem prednastavených módov obrazu, ktoré vám nastavenie výrazne uľahčí. 

 

LG 42LK450

Po stránke konektivní výbavy sme si nemohli na nič sťažovať a televízor obsahuje všetko, čo by ste od neho očakávali, pričom konektivní výbava by sa dala pokojne porovnať is drahším televízorom. Okrem HDMI portov sú súčasťou výbavy aj rozhranie komponentov, kompozit, VGA, digitálny audio výstup, jack pre zapojenie slúchadiel a nájdeme tu aj USB port. A ako je na tom kvalita obrazu? Iba priemerne, a to aj v tejto lacné kategórii. Trochu nás sklamalo zobrazenie čiernej farby, ktorá je príliš svetlá a všimnete si toho hlavne keď sa budete na televíziu pozerať v temnejším prostredí. Plynulosť obrazu je na slušnej úrovni a nevšimli sme si žiadnych výrazných nedostatkov v oblasti plynulosti ani pri sledovaní športu. Spotreba je slušná, v stand-by móde robí klasických 0.1 wattov, pri energeticky nenáročnom móde je 28.25 wattov a pri kalibrácii obrazu sme dosiahli 80.7 wattov. Typická spotreba činí 177.15 wattov. 

 

LG 42LK450

LG 42LK450 je celkom slušný televízor z príjemne lacné kategórie, ktorý poteší veľmi dobrou konektivní výbavou a tiež slušnými špecifikáciami. Užívateľské rozhranie televízora je síce prehľadné, ale občas zle reaguje a pri dlhšom nastavení je to niekedy utrpenie. Kvalita obrazu je skôr priemerná, hlavne zobrazenie čiernej farby je slabé a príliš nevynikne ani zobrazenie detailov. Cena tohto modelu sa na našom trhu pohybuje okolo 10 000 Sk s DPH. 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku LG 42LK450


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.