Preposlať Panasonic Viera TH-P50U30A

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic Viera TH-P50U30A

18.11.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na plazmový televízor od spoločnosti Panasonic z populárnej rodinky Viera. Jedná sa o model s označením TH-P50U30A a vyniká hlavne v pomere ceny a výbavy.

 

Panasonic Viera TH-P50U30A

Plazmové televízory od Panasonicu patria väčšinou k tým najlepším, a to hlavne v oblasti podania farieb. Na tento aspekt sa ale pozrieme až neskôr, teraz sa zameriame na dizajn. Ten je taký normálny a priaznivá cena sa odráža hlavne na obyčajnom vzhľadu. Jedná sa jednoducho o normálne televízor a jediný štýlový výstrelok sú spodné rohy rámu, ktoré sú trochu netradične skosené. Celý televízor je vyvedený v čiernej farbe, čo nie je nič neobvyklého, a povrch je trochu náchylný na odtlačky prstov, takže sa o neho budete musieť občas postarať. Štandardne dodávaný stojanček má dostatočne rozmernú základu, takže televízora poskytne veľmi dobrú stabilitu. Diaľkové ovládanie nepatrí k tým najmodernejším, ale používa sa dobre a po chvíľke si na rozvrhnutie jednotlivých tlačidiel tak zvyknete, že budete môcť ovládač používať aj poslepiačky. Potešili nás aj dostatočné medzery medzi tlačidlami.
  

Panasonic Viera TH-P50U30A

Tento model je vybavený aj integrovanými reproduktormi s výkonom 2 x 10W, pričom kvalita zvuku je priemerná a pri vyššej hlasitosti zvuk začne trochu strácať. Nie je problém ich používať, ale na kvalitné domáce kino samozrejme nemajú. Čo sa týka základných technických špecifikácií, tak tento televízor disponuje uhlopriečkou obrazu 50 palcov, zvládne najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov a hodnota dynamického kontrastu je 2,000,000:1. Vzhľadom k veľkej uhlopriečke nie je tento televízor žiadne pierko a váži značných 30.5kg, takže k manipulácii si budete musieť niekoho pozvať. Užívateľské rozhranie je rovnaké, ako u väčšiny plazmových televízorov tejto kategórie od Panasonicu a je spracované celkom prehľadne. Po grafickej stránke je skôr jednoduchšie, ale to vôbec nevadí a svoj účel skrátka plní skvele. Čo sa týka výbavy, tak tento model ponúkne všetko, čo by ste mohli využiť, av tomto ohľade si nebolo takmer na čo sťažovať. 

 

Panasonic Viera TH-P50U30A

Televízor je vybavený tromi HDMI portami, nechybní ani rozhranie komponentov, kompozit, Mini D-sub, audio výstup, čítačka pamäťových kariet (SD / SDHC / SDXC), Ethernet rozhranie a dva USB porty. Pomocou Ethernetu môžete televízor pripojiť k DLNA a pre pripojenie môžete použiť aj USB port, do ktorého možno zapojiť WiFi prijímač. Cez USB flash disk si môžete priamo na televízore prehrávať videá, pesničky a prezerať fotografie. Kvalita obrazu hneď zo začiatku trochu sklamala. Bolo to tým, že sme testovali v docela dost osvetlenej miestnosti a pri týchto podmienkach je zobrazenie farieb skôr horšie. Povrch televízora je totiž lesklý as vervou odráža všetko, čo môže. V tmavej miestnosti boli výsledky podstatne lepšie, vyniklo hlavne zobrazenie čiernej farby, ktorá je naozaj čierna a ocenili sme aj dobré pozorovacie uhly. Skreslenie farieb je nízke, aj keď sa pozeráte naozaj z uhla. Spotreba televízora je priemerná a pohybuje sa od 0.4W pri stand-by režimu do 137W. 

 

Panasonic Viera TH-P50U30A

Panasonic Viera TH-P50U30A je celkom slušný televízor, ktorý poteší hlavne veľmi dobrým pomerom cena / výbava. Dizajn je taký nevýrazný, ale to nám ani tak nevadilo. Ďaleko viac nám vadili odlesky, ktoré televízor produkoval v osvetlenej miestnosti, čo veľa zhoršovalo kvalitu obrazu. V tmavej miestnosti bola kvalita obrazu veľmi dobrá a zobrazenie čiernej farby bolo dokonca výborné. Cena začína na 1100 dolároch (cca 20700 Sk bez DPH). 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Panasonic Viera TH-P50U30A


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.