NEC


Preposlať NEC MultiSync EA273WM

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

NEC MultiSync EA273WM

22.11.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Spoločnosť NEC sa chystá rozšíriť populárny modelovú radu svojich monitorov EA o multimediálny model s označením MultiSync EA273WM. V dnešnej novinke sa pozrieme, s čím sa tento monitor vytasí.

 

NEC MultiSync EA273WM

NEC sa v prvom rade chváli, že tento model je o 30% tenší a 25% ľahší ako jeho predchodca a tenšieho tela bolo dosiahnuté hlavne pomocou technológie podsvietenia W-LED. Po designovej stránke sa jedná o taký normálny monitor az radu nijako nevybočujúci monitor, čo ale samozrejme nie je na škodu. Rám monitora je naozaj príjemne tenký, kompletné rozmery tohto modelu sú 631.4 x 371.8 x 63.8 mm bez stojanu a hmotnosť bez stojanu činí 4.3 kg. So stojanom hmotnosť narastie na 7.2 kg. Keď už sme u toho stojane, tak ten vyzerá celkom stabilne a pýši sa tiež veľmi dobrými možnosťami nastavenia polohy. Výškovo môžete monitor nastaviť až v rozmedzí 130mm a okrem výšky môžete monitor tiež naklápať a otáčať. Nechýba ani možnosť postaviť monitor na pivot. Súčasťou výbavy sú aj dva integrované reproduktory, ktoré disponujú výkonom 1W. V spodnej časti rámu, a to konkrétne na pravej strane, sa nachádza ovládací panel, ktorý slúži k pohybu v menu. 

 

NEC MultiSync EA273WM

Teraz sa dostávame k technickým špecifikáciám, ktoré sú vcelku slušné. Monitor disponuje uhlopriečkou obrazu 27 palcov, zvládne najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov a hodnota statického kontrastného pomeru je 1000: 1. Jas je 300 cd/m2 a odozva činí celkom príjemných 5 ms G2G. Oficiálna špecifikácia tiež hovorí o pozorovacích uhloch 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska, ale vzhľadom k použitému TN panelu vsádzate skôr na pozorovacie uhly 170 / 160. Ešte sme nespomenuli hodnotu dynamického kontrastu, ktorá je 25 000: 1. V menu si budete môcť samozrejme nastaviť veľa vecí a medzi prednastavenými módy nechýba ani ECO, ktorý je určený pre čo najnižšiu spotrebu elektrickej energie. NEC sa na zníženie spotreby u tohto monitoru celkom zameral, okrem módu ECO je tento model vybavený aj senzorom okolitého svetla a ľudskej prítomnosti. 

NEC MultiSync EA273WM

Prvá redukuje jas podľa okolitého osvetlenia a ten druhý rozpozná, či sa pred monitorom niekto nachádza, a keď nie, prepne sa do stand-by móde. NEC uvádza minimálnu spotrebu len 0.49 wattov, pričom typická spotreba by sa mala pohybovať okolo 39 wattov. Konektivní výbava je veľmi dobrá av tomto ohľade určite nebudete nič chýbať. O pripojenie sa postará rozhranie DVI, D-sub, samozrejme nechýba ani HDMI a tešiť sa môžete aj na rozhraní DisplayPort. Veľmi nás potešila aj prítomnosť 4 portového HUBu USB 2.0. Celkové technické špecifikácie monitora sú celkom slušné a cena, ktorá bola stanovená na 499 dolárov (necelých 9500 Sk bez DPH), tiež nie je úplne zlá a ponúkané výbave určite zodpovedá. Predaj by mal začať každým dňom, avšak tento monitor sa zatiaľ bude predávať len v USA.

 

NEC MultiSync EA273WM

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku NEC MultiSync EA273WM


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.