Preposlať Samsung SyncMaster S23A350H

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung SyncMaster S23A350H

28.11.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Monitory od Samsungu patrí medzi tie najlepšie predávané, a to hlavne z dôvodu dobrého pomeru ceny a ponúkanej kvality. V dnešnej recenzii sa na jeden taký pozrieme trochu podrobnejšie.

 

Samsung SyncMaster S23A350H

Otestovali sme si model SyncMaster S23A350H, ktorý patrí skôr medzi tie lacnejšie, ale aj tak ponúka niekoľko celkom príjemných vlastností. Začneme ale ako zakaždým dizajnom. Ten sa celkom podaril, aj keď to na prvý pohľad nie je typický Samsung, niekoľko prvkov príznačných pre túto značku tu je, ako napríklad červená linka v spodnej časti rámu monitora. Tá pekne oživuje vzhľad monitora a dodáva mu na atraktivite. Celé telo monitora je lesklé, takže je náchylné na odtlačky prstov a budete ho musieť často čistiť. Potešil nás celkom tenký rám a aj keď monitor nepatrí medzi tie najtenšie na trhu, veľkosť monitora je viac než príjemná a prenášanie nie je vôbec žiadny problém. Veľmi sa nám páčil štandardne dodávaný stojanček, ktorý je dostatočne pevný a aj keď ponúka iba jednu úroveň polohovanie (naklápanie v rozsahu 20 stupňov), obsahuje užitočný výrez na umiestnenie káblov, takže môžete mať svoje káble pekne usporiadané, čo poteší.

 

Samsung SyncMaster S23A350H

Základné technické špecifikácie tohto modelu sú uhlopriečka obrazu 23 palcov, najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16: 9 a hodnota jasu je štandardných 250 cd/m2. Poteší veľmi nízka odozva len 2 ms, ale čo už príliš nepoteší, sú iba priemerné pozorovacie uhly. Tie sú 170 stupňov z horizontálneho a 160 stupňov z vertikálneho hľadiska a je to dané hlavne použitím TN panelu. O podsvietenie sa samozrejme postarali LEDky, čo je v dnešnej dobe takmer samozrejmosť. Užívateľské rozhranie je rovnaké, aké nájdete na väčšine monitorov od Samsungu a je celkom dobre vyvedené. Je jednoduché, prehľadné a rýchlo sme sa v ňom zorientovali. Odozva dotykových tlačidiel síce nie je ktovie ako dobrá, však sa na to dá zvyknúť a po chvíľke vám to ani nepríde. V menu si môžete nastaviť veľa vecí, ako jas, kontrast, ostrosť obrazu a môžete si vybrať aj jeden z piatich prednastavených módov (Custom, Standard, Game, Cinema, a Dynamic Contrast). 

 

Samsung SyncMaster S23A350H

Trochu nás zaskočilo, že monitor neobsahuje žiadny eko vecičky pre zníženie spotreby (napríklad senzor pre podsvietenie), čo je v dnešnej dobe užitočná vlastnosť a určite by sme ju tu radi videli. Jedinou možnosťou, ako trochu ovplyvniť spotrebu, je pohrať sa s nastavením jasu. Konektivní výbava je skôr priemerná a monitor disponuje iba rozhraním VGA a HDMI. Žiadne USB alebo DVI tu nie je, ale to sa dá ospravedlniť prijateľnou cenou. Monitor sme používali pod operačným systémom Windows 7, pričom sa zapojením neboli vôbec žiadne problémy. Kvalita obrazu je veľmi slušná a určite patrí k najlepším vlastnostiam tohto monitora. Text je veľmi dobre čitateľný aj pri malom fontu, zobrazenie farieb je celkom verné a poteší hlavne naozaj dobré podanie čiernej farby. To sme ocenili napríklad u Avatara, ktorý sme sledovali v móde Cinema v Bluray verzii as výslednou kvalitou obrazu sme boli príjemne potešení. Spotreba monitoru je v norme, pohybuje sa od 0.3W v stand-by módu, pričom typická spotreba činí 29W. 

 

Samsung SyncMaster S23A350H

Samsung SyncMaster S23A350H je celkom vydarený monitor, ktorý síce má rezervy v konektivní výbave a trochu aj v pozorovacích uhloch, ale inak sme boli s týmto kúskom spokojní. Za 3700 Sk s DPH ponúkne kvalitný obraz, praktický stojan s úchytom na kábel av neposlednom rade aj jednoduché užívateľské rozhranie. 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung SyncMaster S23A350H


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.