Preposlať Sony PlayStation 3D Display

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony PlayStation 3D Display

30.11.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii potešíme hlavne priaznivcov hier, pretože sme si otestovali 3D monitor od Sony, ktorý je určený prevažne pre PlayStation 3. Má takto striktne zameraný monitor nejaký zmysel, alebo je to len drahá hračka pre nadšencov?

 

Sony PlayStation 3D Display

Tento monitor bol prvýkrát predstavený na veľtrhu E3 2011 a vzbudil docela veľkú vlnu záujmu, pretože predstavil niekoľko zaujímavých technológií v čele so SimulView. Na technické špecifikácie sa ale pozrieme neskôr, začneme ako vždy dizajnom. Ten sa celkom podaril, monitor vyzerá trochu netradične a futuristicky, za čo môžu hlavne zaoblené boky, ktoré ukrývajú stereo reproduktory. Monitor je vybavený aj vstavaným subwooferom, takže kvalita zvuku je na celkom solídnej úrovni. Externé reproduktory samozrejme nahradiť nedokážu, ale sa dajú bez výraznejších problémov používať. K monitoru dostanete aj stojan, ktorý je pevný, má veľkú základňu a monitora poskytuje veľmi dobrú stabilitu. Prvé väčšie výčitku máme k umiestneniu šiestich ovládacích tlačidiel. Tá sa nachádzajú na zadnej strane tela monitora a moc dobre prístupná teda nie sú. Než si zvyknete na ich rozmiestnenie, tak sa navyše budete musieť stále pozerať, čo stláčate, čo je po chvíľke poriadne otravné. Určite je škoda, že Sony k tomuto monitoru nedodáva diaľkové ovládanie, veľa vecí by to uľahčilo. 

 

Sony PlayStation 3D Display

Sony PlayStation 3D Display

Čo sa týka základných technických špecifikácií, tak tento monitor disponuje uhlopriečkou obrazu 24 palcov a zvláda najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov. Najdôležitejším prvkom je ale určite použitie 240Hz panelu, čo jasne naznačuje primárne herné zamerania. O podsvietenie sa postarali LEDky, čo je v dnešnej dobe takmer samozrejmosť. Uvedenie do prevádzky je naozaj triviálna záležitosť, monitor stačí zapojiť do elektrickej siete, pripojiť ho k Sony PlayStation 3 a môžete sa pustiť do hry. O pripojenie ku konzole sa stará HDMI rozhranie (monitor obsahuje 2 HDMI porty) a okrem toho tu nájdeme tiež rozhraní komponentov a nechýba ani výstup pre zapojenie slúchadiel. Ako už je z názvu zrejmé, monitor podporuje 3D obraz, ale samozrejme zvládne aj klasický 2D obraz a okrem hrania hier si môžete v 3D prehrávať aj filmy (Blu-ray 3-D). 

 

Sony PlayStation 3D Display

Jeden z najväčších ťahákov tohto monitora je bezpochyby technológia SimulView, ktorá umožňuje hrať dvom hráčom v 3D na jednom monitore, pričom každý vidí svoj obraz. Je to taký modernejší splitscreen na celej obrazovke a fungovalo to celkom dobre. Akonáhle sa ale trochu viac posuniete z ideálnej pozície pred monitorom, začne sa obraz deformovať, takže drvivú väčšinu času budete musieť so svojim protihráčom hrať doslova rameno na rameno, čo nemusí byť po dlhej dobe práve pohodlné. Túto technológiu si môžete vyskúšať na hre MotorStorm: Apocalypse, ktorú dostanete spolu s monitorom a medzi ďalšie hry, ktoré SimulView podporujú, patria napríklad Gran Turismo 5, Killzone 3 a Super Stardust HD. Kvalita 3D obrazu je sama o sebe veľmi dobrá, podanie farieb je realistické a páčila sa nám aj jeho plynulosť. Čo je ale úplne katastrofálny, sú odlesky. Monitor odráža snáď úplne všetko, a ak si nenájdete ideálne svetelné podmienky, môžete ho pri pauze medzi hrami pokojne používať ako zrkadlo. K monitoru dostanete, okrem už spomínanej hry MotorStorm: Apocalypse, tiež pár aktívnych 3D okuliarov. 

 

Sony PlayStation 3D Display

Sony PlayStation 3D Display je určite veľmi zaujímavý monitor s 240Hz panelom, veľmi dobrým 3D obrazom a tiež s technológiou SimulView, ktorá má podľa nás veľmi veľký potenciál. Táto technológia funguje veľmi dobre, ale pozorovacie uhly sú skôr horšie a často sa budete pred monitorom v dvoch tlačiť. Chválime tiež vydarený dizajn a celkom slušné reproduktory. Najväčší výčitka patrí smerom k lesklej povrchovej úprave, ktorá odráža snáď úplne všetko a tiež k zle prístupným ovládacím tlačidlám. Cena 500 dolárov (cca 9500 Sk bez DPH) nie je zrovna najnižšia, ale sprievodné výbava monitora je celkom dobrá. 


tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sony PlayStation 3D Display


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.