Preposlať Sony Bravia KDL-46NX720

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Bravia KDL-46NX720

25.10.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na LCD televízor od spoločnosti Sony a to na model s označením KDL-46NX720. Jedná sa o jeden z najlepších televízorov v tejto veľkostnej kategórii, za čo si Sony nechá dosť zaplatiť.

 

Sony Bravia KDL-46NX720

Tento televízor nás zaujal hneď na prvý pohľad jednoduchým a atraktívnym dizajnom. Vyzerá takmer identicky ako model XBR-55HX929, čo je jeden z najelegantnejších televízorov vôbec. Určite poteší aj tenké telo a štýlový stojan. Televízor môžete samozrejme tiež zavesiť na stenu, kde vyniknú jeho jednoduché línie, ale v našom teste sme používali klasický stojan. Ten má síce celkom rozmernú základňu, ale mohol byť aj stabilnejší a vyznačuje mierne náznaky kývania. Na druhú stranu, stojan ponúka celkom slušné možnosti nastavenia polohy, televízor môžete natáčať o 20 stupňov doľava aj doprava a môžete ho tiež otáčať. Televízor je vyvedený v štýle,, Monolitic design "a jeho predná časť je osadená odolným sklom Gorilla Glass. Štandardne dodávané diaľkové ovládanie je jednoduché, prehľadné a veľmi dobre sa používa. Rozmiestnenie ovládacích prvkov je logické, medzi jednotlivými tlačidlami sú dostatočné medzery a s ovládačom sme nemali vôbec žiadny problém. 

 

Sony Bravia KDL-46NX720

O podsvietenie sa samozrejme starajú LEDky, čo sa podpísalo na nízkej spotrebe a tiež na ostrosti obrazu. Základné technické špecifikácie tohto televízora sú uhlopriečka obrazu 46 palcov, najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16: 9 a môžete sa tešiť aj na pozorovacie uhly 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska. O plynulý obraz sa stará technológia 240 Hz. Súčasťou výbavy je tiež integrovaný neviditeľný reproduktor, ktorý poskytuje celkom slušnú kvalitu zvuku a to aj pri vyššej úrovni hlasitosti. Užívateľské rozhranie je po grafickej stránke celkom podarené, ale mohlo byť trošku jednoduchšie. Niektoré nastavenia sú umiestnené trochu nelogicky a občas sme sa v menu stratili. Môžete si nastaviť veľa vecí, ako jas, kontrast alebo farby a ak by sa vám nechcelo si s nastavením hrať, môžete zvoliť jeden z 13 prednastavených módov. Prednastavené módy nájdete aj v nastaveniach zvuku a nechýba ani možnosť nastavenia priestorového zvuku v štyroch módoch (Kino, šport, hudba a hra). 

 

Sony Bravia KDL-46NX720

Čo sa týka konektívnej výbavy, tak tá je nadpriemerná a nájdete tu všetko, čo by ste u podobného televízora očakávali. Súčasťou výbavy sú 4 HDMI porty, komponenty, kompozit, dva USB porty, D-sub a samozrejme nechýba ani výstup audia a pre slúchadlá. O pripojenie k internetu sa stará rozhranie ethernet a televízor je osadený tiež WiFi prijímačom. Jedná sa o tzv. Smart TV, takže tu nájdete niekoľko predinštalovaných aplikácií pre internetové vysielanie, sociálne siete a nechýba ani webový prehliadač. Kvalita obrazu je výborná, vynikne hlavne špičkové zobrazenie čiernej farby a celkovo veľmi verné podanie farieb. Ocenili sme tiež ostrosť obrazu a jeho plynulosť. Televízor samozrejme podporuje tiež 3D obraz, ale ten medzi jeho silné stránky určite nepatrí. 3D okuliare nie sú súčasťou balenia a samotný 3D obraz je len veľmi priemerný, priestorový efekt nie je nijako zázračný a ostrosť tiež nepatrí k tomu najlepšiemu. Spotreba televízora je celkom slušná, v stand-by režime dosahuje 0.2W a maximálne sme dosiahli 182W a to pri maximálnom jase. 

Sony Bravia KDL-46NX720

 

Sony Bravia KDL-46NX720 je skvelý LCD televízor, ktorý vynikne ako podareným a elegantným dizajnom, tak veľmi dobrou výbavou. Spokojní sme boli aj s diaľkovým ovládaním a slušným zvukom. Kvalita obrazu je skvelá, vynikne hlavne verné podanie čiernej farby a široké pozorovacie uhly. Medzi nedostatky by sme zaradili trochu neprehľadné menu, ľahko sa kývajúce stojan a nie príliš kvalitný 3D obraz. Cena na našom trhu začína na 1390 €, čo síce nie je málo, ale za kvalitu sa platí.


tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sony Bravia KDL-46NX720


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.