Preposlať Samsung SyncMaster T27A950D

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung SyncMaster T27A950D

13.10.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii potešíme hlavne priaznivcov Samsungu a štýlového dizajnu. Trochu bližšie sa pozrieme na monitor SyncMaster T27A950D, ktorý vynikne hlavne zaujímavým a nevšedným dizajnom. Avšak ani jeho ostatné vlastnosti nie sú vôbec zlé.

 

Samsung SyncMaster T27A950D

K popísaniu designu stačí len niekoľko slov, medzi ktoré môže patriť napríklad,, fantastický "alebo,, výnimočný". Keď sa pozriete na okolité obrázky, tak nám určite dáte za pravdu, pretože tak štýlových a elegantných monitorov na trhu naozaj veľa nie je. Monitor a stojan tvorí krásnu symbiózu a spolu fungujú na jednotku s hviezdičkou. Telo monitoru je klasicky čierne a páčil sa nám hlavne tenký rám a celková tenkosť displeja, ktorá je príjemných 11.4 mm. To radí tento monitor medzi najtenšie na trhu. Na pravej spodnej časti monitora si môžeme všimnúť akési ucho, ktoré slúži k upevneniu nemenej elegantného stojanu. Keď už sme u toho stojanu, tak ten zaberá takmer ¾ dĺžky monitora a vďaka tomu je dostatočne pevný a stabilný. Navyše vyzerá tak čisto a štýlovo, že by ste na ňom mohli pokojne servírovať sushi. Možnosti nastavenia polohy nie sú ktovie ako zázračné a je to proste daň za elegantný dizajn. Monitor môžete vyklápať v rozsahu 20 stupňov a to je všetko. 

 

Samsung SyncMaster T27A950D

Vzhľadom k celkovému dizajnu je jasné, že je tento monitor určený prevažne pre domáce multimediálne použitie, čomu napovedá aj prítomnosť 3D technológie. Teraz sa pozrieme na technické špecifikácie. Môžete sa tešiť na štedrú uhlopriečku obrazu 27 palcov, maximálne rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a statický kontrastný pomer 1000: 1. Hodnota jasu je 300 cd/m2 a určite poteší odozva len 2 ms, takže tento monitor si obľúbia určite aj hráči počítačových hier. K monitoru dostanete aj diaľkové ovládanie, pretože je vybavené DVB-T tunerom a môže obstojne fungovať aj ako menší televízor. Samotné diaľkové ovládanie je skôr základné, ale na druhú stranu je jednoduché, dobre sa drží v ruke a rozmiestnenie jednotlivých ovládacích prvkov je celkom intuitívne. Najväčšiu výhodu diaľkového ovládania vidíme v pohodlnom nastavení monitora cez OSD menu. To je po grafickej stránke vcelku slušné a nie je ani príliš zložité, takže vyznať sa v ňom nie je problém. Môžete si nastaviť veľa vecí, ako je napríklad jas alebo farby a ak sa vám nebude chcieť si s nastavením hrať, môžete zvoliť jeden z piatich prednastavených módov. 

 

Samsung SyncMaster T27A950D

Konektívna výbava je skôr základná a zahŕňa dva HDMI porty, DVI a dva porty USB. USB rozhranie má najväčší zmysel v prípade, že budete monitor používať skôr ako televízor a pomocou USB WiFi prijímača ho pripojíte k internetu. Potom si budete môcť vďaka Stream Hubu užívať streamovanie vysielaní a veľa iných webových vymožeností. Kvalita obrazu je na veľmi dobrej úrovni, najviac sa nám páčila jeho plynulosť a tiež dobrá detailnosť. Zobrazenie farieb je slušné, ale na úplnú špičku nemá. Ak nás niečo sklamalo, tak to bol 3D obraz. Ten je veľmi nevýrazný a vyskúšali sme hromadu rôznych hier, ale výsledok bol vždy taký nijaký. Pozorovacie uhly sú ľahko nadpriemerné. Jedna z najlepších vecí na tomto modeli sú integrované reproduktory, ktoré hrajú veľmi čisto a nestrácajú sa ani pri vyššej hlasitosti. Určite sú to jedny z najlepších integrovaných reproduktorov, aké sme kedy počuli.

 

Samsung SyncMaster T27A950D

Samsung SyncMaster T27A950D je veľmi dobrý LCD monitor, ktorý v prvom rade zaujme veľmi elegantným dizajnom. Mimo to ponúkne aj krásny stojanček, slušnú výbavu v čele s TV tunerom, Stream Hubom a nechýbajú ani USB porty. Výčitku máme hlavne k horšiemu 3D obrazu a vysokej cene, ktorá sa pohybuje okolo 596 €, čo je na TN monitor celkom dosť.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung SyncMaster T27A950D


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.