NEC


Preposlať NEC P241W

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

NEC P241W

07.10.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Spoločnosť NEC je známa hlavne vďaka vyspelým profesionálnym monitorom, ktoré ponúkajú kombináciu skvelého obrazu a praktických vlastností. V dnešnej novinke sa na jeden taký profesionálny monitor pozrieme.

 

NEC P241W

Jedná sa o model s označením P241W a na prvý pohľad je tu podobnosť s monitorom PA241W. Avšak oba monitory stoja na opačnej strane cenového spektra a PA241W je podstatne lacnejšia. Po designovej stránke sa jedná o klasický profesionálny monitor a v tomto prípade nečakajte preteky o čo najtenšie telo alebo najnižšiu hmotnosť, monitor je vcelku silný a zdal sa trochu tučný. Telo je vyvedené klasicky v čiernej farbe. Na pravej strane spodnej časti rámu monitora sa nachádza prehľadný ovládací panel, ktorým sa monitor nastavuje a používa sa pre pohyb v menu. Jedna zo silných zbraní tohto monitora bude určite stojan, ktorý sa pýši naozaj dobrými možnosťami nastavenia polohy. Okrem klasického vyklápania si môžete nastaviť aj výšku, uhol a nechýba ani možnosť použiť nastavenia pivot.

 

NEC P241W

Samotný stojan vyzerá celkom pevne a má širokú základňu, takže určite poskytne monitora dobrú stabilitu. Čo sa týka základných technických špecifikácií, tak tento monitor ponúkne uhlopriečku obrazu 24 palcov, zvládne najvyššie rozlíšenie 1920 x 1200 pixelov pri pomere strán 16:10 a odozva je 8 ms G2G. Potešil nás pomer strán, ktorý je vyložene pracovný a spolu s vysokým rozlíšením zaručí dostatočne veľkú plochu. Ďalej sa môžeme tešiť aj na statický kontrastný pomer 1000: 1, hodnotu jasu 360 cd/m2 a hlavne na skvelé pozorovacie uhly 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska. Veľmi široké pozorovacie uhly a vyššia odozva evokujú použitie IPS matrice a tak tomu samozrejme aj je. Konkrétne je použitá e-IPS a okrem širokých pozorovacích uhlov sa môžeme tešiť aj na verné zobrazenie farieb, 96.7% pokrytie sRGB a 71.4% pokrytie NTSC. 

 

NEC P241W

Monitor podporuje veľa profesionálnych vlastností, ako je napríklad hardvérová kalibrácia, 14b LUT a nájdeme tu aj funkciu obraz v obraze. Tento model exceluje aj po stránke konektívnej výbavy. Za svoje peniaze dostanete rozhranie DisplayPort, dva porty DVI-D a rozhranie D-Sub. Nesmie chýbať ani USB hub, ktorý umožňuje zapojiť k monitoru rôzne doplnkové periférie. Ponúkne aj jednu zaujímavú a nie príliš tradičnú vlastnosť. Keď k monitoru pripojíte dva počítače a klávesnicu a myš zapojíte pomocou USB hubu v monitore, môžete s ich pomocou ovládať oba dva počítače a nemusíte tak zapájať viac periférií. Je to určite zaujímavé a praktické riešenie, ktoré si v profesionálnej sfére uplatnenie nájde. A presne sem tento model tiež patrí, pretože jeho cena na našom trhu začína na cca 656 € s DPH. 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku NEC P241W


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.