LG


Preposlať LG D237IPS - IPS a 3D

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

LG D237IPS - IPS a 3D

03.10.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej krátkej novinke sa pozrieme na zaujímavý LCD monitor od spoločnosti LG, ktorý kombinuje IPS panel a 3D zobrazenia. Tento model je zameraný hlavne na multimediálne použitie a určite sa zapáči aj hráčom počítačových hier.

 

LG D237IPS - IPS a 3D

LG D237IPS, ako sa tento monitor volá, využíva pre 3D zobrazenie technológiu Film Pattern Retarder (FPR), čo je pasívne 3D a je to systém podobný tomu, aký sa používa v kinách. Vďaka pasívnej technológii tak odpadá nutnosť používať drahé 3D okuliare, ale vystačíte si len s lacnejšími a pohodlnejšie pasívnymi okuliarmi. 3D technológii sa ale budeme venovať až neskôr, začneme ako vždy dizajnom. Monitor je vyvedený v čiernej farbe, vyzerá vcelku konzervatívne a zapáčil sa nám hlavne príjemne tenký rám. Spolu s monitorom dostanete aj stojan s rozmernou základňou, ktorý pôsobí vcelku stabilným a pevným dojmom. Čo sa týka možnosti nastavenia polohy, budete si môcť nastaviť ako výšku, tak si monitor rôzne naklopiť, otočiť a nechýba ani možnosť postavenia monitoru na jeho užšiu stranu (pivot). 

 

LG D237IPS - IPS a 3D

Čo sa týka základných technických špecifikácií, tak sa môžeme tešiť na uhlopriečku obrazu 23 palcov, najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a slušnú odozvu 5 ms G2G. O podsvietenie sa samozrejme postarali LEDky a monitor disponuje dynamickým kontrastom až 5 000 000: 1. Pozorovacie uhly sú samozrejme podriadené tomu, v akom móde budete monitor používať. Pri klasickom 2D móde disponuje monitor vcelku slušnými pozorovacími uhlami 170 stupňov z horizontálneho a 160 stupňov z vertikálneho pohľadu, pričom pri 3D používaní tieto uhly spadnú na 130/12 stupňov, takže 3D obraz si užije len jeden človek, ktorý bude priamo pred monitorom. Konektívna výbava je štandardná a o pripojenie sa postará HDMI port, DVI a nechýba ani D-sub, takže nič podstatného tu nechýba. 

 

LG D237IPS - IPS a 3D

Teraz sa v rýchlosti pozrieme na použitú 3D technológiu. Ako sme sa už zmienili, jedná sa o pasívnu 3D technológiu, čo znamená, že priamo na displeji sa nachádza špeciálna vrstva, ktorá sa stará o prípravu obrazu pre 3D pasívne okuliare. Má to svoje výhody aj nevýhody, pričom jedna z najväčších výhod je, že sa nemusíte viazať na grafické karty s 3D podporou a môžete používať lacnejšie a pohodlnejšie pasívne 3D okuliare. Nevýhodou sú určite úzke pozorovacie uhly. Výrobca zatiaľ nebol príliš konkrétny, čo sa týka použitia IPS technológie, ale podľa nás bude použitá e-IPS technológia, čo evokujú najmä pozorovacie uhly v 2D režime. Sme naozaj veľmi zvedaví na kvalitu obrazu v 3D režime, ale to si budeme musieť počkať až na prvé testy. Dátum uvedenia tohto monitora na trh zatiaľ nie je známy a LG nezverejnilo ani cenu.  

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku LG D237IPS - IPS a 3D


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.