LG


Preposlať LG 55LW9800

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

LG 55LW9800

17.10.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Televízory od LG väčšinou poskytujú hlavne veľmi dobrý pomer medzi cenou a ponúkanou výbavou. Dnešný testovaný model patrí skôr k tým drahším a medzi televízormi od LG sa radí takmer na samý vrchol ponuky.

 

LG 55LW9800

Konkrétne sa jedná o televízor označený ako 55LW9800 a čo sa týka použitých technológií, tento televízor je klasické LCDčko s LED podsvietením. Po designovej stránke sa nám tento model celkom zapáčil, je jednoduchý, elegantný a má príjemne čisté línie. Potešil nás tiež veľmi tenký rám, takže tento model je ako stvorený pre zavesenie na stenu a môže celkom dobre fungovať aj ako štýlový doplnok do obývacej izby. Celkom vydarený je aj stojan, ktorý má dostatočne veľkú základňu a televízoru poskytne slušnú stabilitu. Čo sa týka základných technických špecifikácií, tento model disponuje uhlopriečkou obrazu 55 palcov, zvládne najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9. Televízor disponuje 480Hz, má matnú povrchovú úpravu a podporuje tiež 3D a to formou pasívnej technológie. Veľmi sa nám páčilo diaľkové ovládanie, ktoré funguje podobne ako ovládač u hernej konzoly Nintendo Wii, takže nastavenie televízora je celkom zábava. 

 

LG 55LW9800

Ovládač sa dobre drží v ruke a jedinú výčitku máme k občasné oneskoreniu, inak bolo ale všetko v poriadku. Tento druh ovládača sa objavil už minulý rok, ale jeho súčasná verzia je o poznanie lepšia. Je totiž vidieť, že užívateľské prostredie televízora je vyložene navrhnuté pre tento typ ovládača a môžete ho používať vo všetkých jeho sférach. Podľa nás je to o stupeň lepší, ako klasický diaľkový ovládač a je dosť možné, že tento druh ovládača ten klasický vytlačí. Keď už sme načali to užívateľské rozhranie, tak by sme sa na neho mohli pozrieť. Po grafickej stránke je vcelku dobre navrhnuté, je prehľadné a celkom dobre sa v ňom orientuje. Samozrejme si môžete nastaviť veľa vecí, ako sú napríklad farby alebo jas, ale ak sa vám nebude chcieť si s nastavením hrať, tak budete môcť zvoliť jeden z niekoľkých prednastavených módov, ktoré vám prácu uľahčia. 

 

LG 55LW9800

Tento televízor spadá do kategórie Smart TV, takže tu nájdete množstvo nainštalovaných aplikácií, ktoré slúžia hlavne k pohodlnému používania webu. Nechýba ani webový prehliadač a aplikácie pre prístup na Facebook, Twitter a YouTube. Konektívna výbava televízora je na veľmi dobrej úrovni, dostanete 4 HDMI porty, komponenty, kompozit, Ethernet, VGA a nechýbajú ani dva USB porty a jack pre zapojenie slúchadiel. Vďaka USB portom si môžete priamo na televízore prezerať napríklad fotografie z USB flash disku, čo je praktická a celkom využívaná vlastnosť. Kvalita obrazu je na veľmi dobrej úrovni, ale ani tento televízor sa nevyhol niekoľkým chybám. Zobrazenie čiernej farby nie je úplne ideálne a všimnete si to, hlavne keď sa zameriate na tiene. Celkovo sa nám zdalo, že v priemerne osvetlenej miestnosti televízor fungoval skôr horšie. Pozorovacie uhly sú celkom dobré, rovnako tak ako ostrosť a plynulosť obrazu. Pasívny 3D obraz je vcelku vydarený, ale na špičku v tejto kategórii určite nemá. Potešujúce je hlavne fakt, že 3D okuliare sú pohodlné a dostanete ich v balení spolu s televízorom. 

 

LG 55LW9800

LG 55LW9800

LG 55LW9800 je vydarený televízor, ktorý zaujme hlavne tenkým telom a veľmi dobrou multimediálnou výbavou. Ďalšia skvelá vec je podarené diaľkové ovládanie, ktoré sa skvele drží a ovládanie televízora je s ním vyložene návykové. Konektívna výbava je slušná a kvalita obrazu patrí k tým ľahko nadpriemerným. Zobrazenie čiernej farby ale mohlo byť lepšie. 

LG 55LW9800 je povedený televizor, který zaujme hlavně tenkým tělem a velmi dobrou multimediální výbavou. Další skvělá věc je povedené dálkové ovládání, které se skvěle drží a ovládání televizoru je s ním vyloženě návykové. Konektivní výbava je slušná a kvalita obrazu patří k těm lehce nadprůměrným. Zobrazení černé barvy ale mohlo být lepší.

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku LG 55LW9800


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.