HP


Preposlať HP ZR2240w

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP ZR2240w

19.10.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

LCD monitor HP ZR2240w sme si v rýchlosti predstavili pred niekoľkými týždňami a v dnešnej recenzii sa na neho pozrieme trochu podrobnejšie. Jedná sa o jeden z najvydarenejších monitorov od HP za niekoľko posledných mesiacov, takže si našu pozornosť určite zaslúži.

 

HP ZR2240w

Celý monitor je vyvedený kompletne z čierneho plastu a to vrátane stojanu a po designovej stránke sa jedná o vcelku vydarený model. Síce sa nejedná o žiadnu extra štýlovku, ale monitor je príjemne elegantný a disponuje čistými líniami. Na prednej časti rámu si môžete všimnúť malé logo HP, ktoré je umiestnené trochu netradične na hornej strane a trochu väčšie logo sa nachádza aj na strane zadnej. Povrch displeja je samozrejme ošetrený anti-reflexnou vrstvou. Dielenské spracovanie je vcelku na úrovni a to ako monitoru, tak stojanu, ktorý je dostatočne pevný a monitoru poskytuje dobrú stabilitu. Keď už sme pri tom stojane, tak ten vám poskytne veľmi dobré možnosti nastavenia polohy a okrem úpravy výšky môžete monitor tiež rôzne naklápať a nechýba ani možnosť postaviť ho na jeho užšiu časť. Pri najnižšom nastavení sedí monitor 62 mm nad úrovňou stola a ak ho vytiahnete, ako najviac to pôjde, dostanete sa až 152 mm nad úroveň stola. Samotné nastavenie výšky monitora je pohodlné a funguje na výbornú. 

 

HP ZR2240w

Rovnaké je to aj s vyklápaním a je vidieť, že si dal výrobca na stojane naozaj veľmi záležať. Základné špecifikácie tohto modelu sú uhlopriečka obrazu 21.5 palca, najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a statický kontrastný pomer je 1000:1. Monitor je postavený na e-IPS panel, takže ponúkne aj skvelé pozorovacie uhly 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska a môžete sa tešiť aj na veľmi dobré podanie farieb. Hodnota jasu je štandardných 250 cd/m2, odozva monitora činí 8 ms G2G a dynamický kontrastný pomer môžete nastaviť až na 2 000 000: 1. O podsvietenie sa samozrejme postarala technológia W-LED, čo má priaznivý vplyv hlavne na nízku spotrebu. Užívateľské rozhranie je veľmi jednoduché, obsahuje 10 ponúk a všetky ovládacie prvky sú rozmiestnené logicky a intuitívne. Po grafickej stránke je menu možno až príliš jednoduché, ale proti funkčnosti naozaj nemôžeme povedať nič zlé a ovládanie prejde do krvi veľmi rýchlo. 

 

HP ZR2240w

V menu si môžete nastaviť veľa vecí, ako je napríklad kontrast, jas, farby a samozrejme si môžete tiež zvoliť jeden z niekoľkých prednastavených módov, ktoré vám nastavenie výrazne uľahčí. Konektívna výbava je na veľmi dobrej úrovni a pre pripojenie monitora môžete použiť HDMI port, nechýba ani DVI, D-sub, DisplayPort a výbava zahŕňa aj štvoricu USB portov. Kvalita obrazu je na veľmi vysokej úrovni a najviac určite vynikne skvelé zobrazenie farieb. Hlavne čierna je naozaj čierna a monitor sa tak dobre hodí aj pre multimediálne použitie. Pri náročnejších a rýchlejších scénach sme si síce všimli nie úplne dokonalú plynulosť, ale bola to len nepatrná chybička okom celkom ťažko zbadateľná. Pozorovacie uhly sú veľmi široké a skreslenie farieb sa podarilo udržať na minimálnej úrovni, čo oceníte hlavne, keď sa budete na niečo pozerať vo väčšom počte. Spotreba monitoru je vcelku slušná, pri našom teste sme dosiahli typickú spotrebu 22.2W, maximálna 32.2W a pri stand-by móde monitor disponuje spotrebou 0.1W. 

 

HP ZR2240w

HP ZR2240w je veľmi vydarený monitor, ktorý sa vyznačuje hlavne skvelými možnosťami nastavenia polohy a technológiou e-IPS, vďaka ktorej si užijete dobré podanie farieb a veľmi široké pozorovacie uhly. Konektívna výbava patrí v tejto kategórii medzi najlepšie. Kvalita obrazu je určite nadpriemerná, ale občas sme si všimli nie úplne dokonalú plynulost. Ostrosť obrazu a zobrazenie čiernej farby patrí ku špičke a cena sa na našom trhu pohybuje okolo 238 € s DPH.

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HP ZR2240w


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.