Preposlať Dell S2330MX - recenzia

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell S2330MX - recenzia

11.10.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Monitory od spoločnosti Dell majú veľmi dobré meno a to ako tie klasické, určené pre domáce použitie, tak aj tie profesionálne. V dnešnej recenzii sa pozrieme na mainstreamový model s označením S2330MX, ktorý na prvý pohľad zaujme hlavne designom.

 

Dell S2330MX - recenzia

Vzhľad tohto monitora je naozaj vydarený, telo je dvojfarebné a zapáčil sa nám tiež stojan s kruhovou základňou. Monitoru na atraktivite dodáva tiež veľmi tenké telo. Dielenské spracovanie nás ale trochu sklamalo a určite nie je tak kvalitné, ako sme čakali. Plasty sú síce na dotyk príjemné, ale všimli sme si vôle na zadnej časti monitora. Ďalšie sklamanie prišlo, keď sme sa trochu zamerali na stojan. Možnosti nastavenia polohy monitora sú iba základné, okrem vyklápania v rozmedzí 10 stupňov môžete na ďalšie nastavenia zabudnúť a stojan bohužiaľ príliš stability nepobral. Najviac viditeľné bolo kývanie monitoru do strán. Od Dellu sme určite čakali v tomto ohľade trochu lepšie vlastnosti. Čo sa týka základných technických špecifikácií, tento model sa ponúka ako v 22, tak v 23 palcovej verzii a do nášho testu sa dostal väčší 23-palcový variant. Najvyššie rozlíšenie monitora činí 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9, odozva je veľmi dobrých 2 ms G2G a hodnota jasu je štandardných 250 cd/m2. 

 

Dell S2330MX - recenzia

Statický kontrastný pomer má hodnotu 1000: 1 a hodnota dynamického kontrastu môže dosiahnuť až absurdnú hodnotu 8000000:1. O podsvietenie monitora sa samozrejme postarali LEDky a tento model je osadený TN panelom, čo síce nie je najmodernejšia, ale stále veľmi používaná technológia. Pozorovacie uhly činia 170 stupňov z horizontálneho a 160 z vertikálneho hľadiska, čo sú vcelku slušné hodnoty. Užívateľské rozhranie monitorov Dell bolo vždy príkladné a pokojne sa od neho mohla väčšina konkurencie učiť. U tohto modelu síce nie je užívateľské rozhranie zlé, ale k dokonalosti mu predsa len niečo chýba. Pohyb v menu nie je príliš plynulý, veľa nastavení je zbytočne ukrytých pod množstvom submenu a určite to šlo navrhnúť lepšie. Naopak sme ocenili hneď sedem prednastavených módov (Standard, Multimedia, Movie, Games, Text, Warm a Cool), ktoré vám uľahčia nastavenia a ak by ste sa do nastavenia pustili, môžete si samozrejme upraviť veľa vecí, ako je jas, kontrast alebo farby. 

 

Dell S2330MX - recenzia

Celkom zaujímavý je ukazovateľ okamžitej spotreby energie, ktorý vám napovie, koľko práve monitorom preteká. Čo sa týka konektivity, tento monitor vám ponúkne VGA port, DVI-D - 15 pin HD D-Sub (HD-15) a tiež 24 pin digital DVI. HDMI port súčasťou výbavy nie je, ale s monitorom dostanete prechod medzi DVI a HDMI. Teraz sa pozrieme na kvalitu obrazu, ktorá nás príjemne potešila a určite sa jedná o najlepšiu vlastnosť celého monitora. Najviac sme ocenili veľmi dobrú ostrosť, rovnako tak ako plynulosť a vcelku realistické zobrazenie farieb. Dobré je tiež podsvietenie, ktoré je rovnomerné a v tomto smere sme si žiadne nedostatky nevšimli. Energetická náročnosť nijako nevybočuje z množstva podobných LCD monitorov, pričom typická spotreba po kalibrácii bola 24.7 wattov. V standby režime sme namerali spotrebu 0.65 wattov. 

 

Dell S2330MX - recenzia

 

Dell S2330MX je celkom vydarený LCD monitor, ktorý síce trpí niekoľkými nedostatkami, ale tie kladné vlastnosti prevyšujú. Najväčšia výčitka smeruje k horšiemu dielenskému spracovaniu, nestabilnému stojanu a občas neprehľadnému užívateľskému rozhraniu. Pochvalu si naopak zaslúži vydarený dizajn, tenké telo, dobré podanie farieb a celkovo kvalitný obraz. Cena na našom trhu začína okolo 183 € s DPH.


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Dell S2330MX - recenzia


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.