AOC


Preposlať AOC e2243FW

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

AOC e2243FW

27.10.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Dnes sa pozrieme na LCD monitor od spoločnosti AOC, ktorý zaujme hlavne veľmi atraktívnou cenovkou. Avšak, niekedy sa oplatí si priplatiť.

 

AOC e2243FW

Jedná sa o monitor s označením e2243FW, ktorý okrem ceny vie zaujať aj celkom podareným dizajnom. Telo pôsobí elegantným dojmom a na prvý pohľad si môžete všimnúť hlavne veľmi tenký profil. Tento model patrí na trhu medzi tie najtenšie, čo mu pridáva na atraktivite. Monitor je vyvedený klasicky v čiernej farbe, pričom povrchová úprava je matná, takže na tele dosť zostávajú odtlačky prstov a podobné nečistoty. Vzhľadom k tenkému telu nie sú integrované reproduktory súčasťou výbavy a budete musieť použiť reproduktory externé. Štandardne dodávaný stojanček je celkom podarený, disponuje rozmernou základňou, vďaka čomu pôsobí stabilným dojmom a ponúkne aj nejaké tie možnosti nastavenia polohy. Monitor môžete vyklápať, ale nastavenie výšky a postavenie na pivot chýba. Monitor môžete vďaka veľmi tenkému profilu tiež zavesiť na stenu, kde mu to celkom pristane. 

 

AOC e2243FW

Základné technické parametre tohto monitora sú uhlopriečka obrazu 21.5 palcov, najvyššie rozlíšenie je 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a môžeme sa tešiť na celkom slušnú odozvu 5 ms. Hodnota jasu je štandardných 250 cd/m2, takže po stránke technických špecifikácií sa jedná o normálny a štandardný monitor. Je postavený na TN paneli, takže pozorovacie uhly patria len k priemeru, čo by sa dalo povedať aj o zobrazení farieb. Užívateľské rozhranie monitora je celkom jednoduché a po grafickej stránke je podarené. Zorientovali sme sa v ňom rýchlo a nastavenie nám tak nerobilo žiadne väčšie problémy. Môžete si nastaviť veľa štandardných vecí, ako kontrast, jas alebo farby. Ak sa vám nebude chcieť si s nastavením hrať, tak môžete zvoliť jeden z prednastavených módov (Standard, Movie, Game, Sports, Text, a Internet). 

 

AOC e2243FW

Konektívna výbava nie je nič moc a dostanete iba VGA port a rozhranie DVI. Na HDMI alebo USB port môžetepráve zabudnúť. V balení navyše ani nedostanete DVI kábel, ale na druhú stranu, VGA kábel súčasťou balenia je, takže aspoň niečo. Kvalita obrazu je skôr priemerná, páčila sa nám hlavne výborná čitateľnosť textu aj pri malom fonte a celkovo dobrá ostrosť obrazu. Farebné podanie je však len priemerné a nepáčili sa nám ani mizerné pozorovacie uhly. Pri pohľade zboku sa navyše farby celkom rýchlo skresľujú. Vyskúšali sme si ako hry na PC, tak filmy vo Full HD a najviac sa nám páčili práve filmy vo vysokom rozlíšení, kedy vynikne podarená ostrosť. Poteší aj fakt, že monitor je veľmi nenáročný na spotrebu energie, v štandardnom móde vykazoval spotrebu iba 22 wattov a najvyššie hodnoty, 23 wattov, sme dosiahli pri móde Sport. Pre každodenné použitie je najlepší mód Standard alebo Movie.

 

 

AOC e2243FW

AOC e2243FW je celkom slušný monitor, ktorý zaujme hlavne menej náročných užívateľov. Najviac sa nám páčilo tenké telo, dobre prevedené užívateľské rozhranie a veľmi dobré výsledky v oblasti zobrazenia textu. Výbava patrí skôr medzi horšie, čo platí aj o pozorovacích uhloch, podanie farieb a absencia HDMI portu vyložene zamrzí. Negatívne vlastnosti čiastočne vyvažuje cena, ktorá sa na našom trhu pohybuje okolo 105 € s DPH. 

 


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku AOC e2243FW


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.