Preposlať Sony Bravia XBR-55HX929

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Bravia XBR-55HX929

17.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Až doteraz hrali prím v zobrazovaní čiernej farby hlavne plazmové televízory, ktoré väčšinu LCD panelov porážali na hlavu. S príchodom nového LCD televízora od Sony s označením Bravia XBR-55HX929 je ale všetko inak.

 

Sony Bravia XBR-55HX929

Tento televízor je high-end skutočne so všetkým, počnúc výbavou a končiac naozaj vysokou cenou, takže najväčšiu radosť urobí hlavne fanúšikom moderných technológií, ktorí si na podobných veciach zakladajú. Bravia XBR-55HX929 je zatiaľ najdrahším a tiež najvýkonnejším televízorom od Sony v roku 2011 a dá sa očakávať, že tomu tak aj po zvyšok roka zostane. Dizajn nie je nijako prehnane výrazný a Sony v tomto prípade hralo hlavne na eleganciu, čo vzhľadom k cene samozrejme chápeme. Celý televízor je vyvedený v čiernej farbe, pôsobí veľmi štýlovým dojmom a dielenské spracovanie je na veľmi vysokej úrovni. Štandardný stojan síce nepôsobí ktovie ako pevným dojmom, ale je to len zdanie a televízoru poskytuje skvelú stabilitu. K televízoru dostanete samozrejme diaľkový ovládač, ktorý sa nijako výrazne nelíši od ovládačov, ktoré Sony používa k vyšším radom a boli sme s ním spokojní. Po ergonomickej stránke sme nemali žiadne výhrady, rýchlo sme si na rozloženie kláves zvykli a po chvíli nebol problém používať ovládanie aj poslepiačky. Jediná škoda je, že Sony neprebrala do ovládača QWERTY klávesnicu, ktorá by ešte viac uľahčila pohyb a prácu v užívateľskom rozhraní a aplikáciách.  

 

 

Sony Bravia XBR-55HX929

Integrované stereo reproduktory poskytnú celkom dobrú kvalitu zvuku a kvalita bola dostatočná aj pri vyššej úrovni hlasitosti. Čo sa týka základných technických špecifikácií, tak sa môžete tešiť na uhlopriečku obrazu 55 palcov, najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9, pozorovacie uhly 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska a nechýba ani podpora 3D obrazu. Menu televízora je po grafickej stránke celkom dobre spracované, a ak si naň zvyknete, budete sa v ňom aj rýchlo orientovať. S nastavením sme nemali takmer vôbec žiadne problémy, ale museli sme sa prehrýzť hlavnou obrazovkou, kde je hneď 10 položiek ponuky a to je podľa nás zbytočne veľa. Prepínanie medzi hlavnými položkami a submenu je našťastie celkom rýchle a dobre spracované. Po stránke výbavy nie je tomuto televízore čo vytknúť a nájdete tu všetko, čo by ste mohli od podobne zameraného modelu očakávať.  

 

 

Sony Bravia XBR-55HX929

O pripojenie k internetu sa stará vstavaný WiFi prijímač a čo sa týka ďalšej konektivity, nechýba HDMI, komponent, kompozit, VGA, Audio vstup a výstup, USB porty a pre pripojenie môžete použiť aj rozhranie Network (RJ-45). Vďaka USB portom si môžete priamo na televízore prezerať napríklad fotografie alebo prehrávať hudbu a tiež video, čo určite veľa majiteľov ocení. Multimediálna výbava zahŕňa hlavne množstvo aplikácií pre internetové televízie a nechýba ani webový prehliadač. A teraz sa dostávame k tomu najlepšiemu a tým je samozrejme kvalita obrazu. Ako sme sa už zmienili v úvode, zobrazenie čiernej farby je úplne fantastické a s týmto televízorom sa v tejto disciplíne nemôže rovnať zatiaľ žiadny model, ktorý sa v tomto roku dostal na trh a je jedno, či sa jedná o plazmu alebo LCD. Čierna je proste čierna za všetkých okolností, žiadneho skreslenia sme si nevšimli a podobne špičkové je aj zobrazenie ostatných farieb. Ku kvalite obrazu prispieva aj výborná ostrosť, plynulosť, a ak na kvalite obrazu naozaj bazíruje, tento model je na prvom mieste. S kvalitou 3D obrazu sme boli tiež spokojní, je pekne priestorový a príjemne ostrý. Len je škoda, že 3D okuliare nie sú súčasťou balenia.  

 

 

Sony Bravia XBR-55HX929

 

 

Sony Bravia XBR-55HX929 je naozaj skvelý televízor, ktorý ponúkne kombináciu vyčerpávajúcej výbavy, takmer dokonalej kvality obrazu a bohužiaľ tiež vysokej ceny. Tá sa pohybuje okolo 3100 dolárov (cca 2 080 € bez DPH), čo už je poriadny batoh a konkurenčné televízory v rovnakej triede sa pohybujú s cenou nepatrne nižšou. Na druhú stranu, lepšiu kvalitu obrazu na súčasnom televíznom trhu pravdepodobne nenájdete.  

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sony Bravia XBR-55HX929


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.