Preposlať Viewsonic VX2258wm

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Viewsonic VX2258wm

29.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Monitor Viewsonic VX2258wm, na ktorý sa dnes pozrieme, poteší hlavne fanúšikov tabletov a počítačov typu all-in-one. Technológia Infrared Optical Imaging totiž dodáva tomuto monitoru možnosť používať ho aj pomocou dotykov, čo môže v dnešnej dobe osloviť veľa ľudí.

 

Viewsonic VX2258wm

Súčasnosť dotykovým vecičkám hrá do noty, doba patlánia po displejoch je práve v tom najlepšom, o čom svedčí hlavne neustále sa zvyšujúci predaj dotykových smartphonov a tiež veľký trh s tabletmi. Ľudia skrátka dotykové veci chcú, ovládajú sa intuitívne, pohodlne a v neposlednom rade je to samozrejme tiež cool. Možnosť klasického LCD displeja s dotykovým ovládaním samozrejme nie je žiadna novinka, ale príliš veľa takých monitorov na trhu zatiaľ nie je a jedná sa o celkom okrajový segment. Po designovej stránke sa jedná o vcelku podarený monitor, je určený hlavne pre použitie v domácnosti a páčil sa nám aj jeho rozmerný a stabilný stojan. Polohovacie možnosti monitora sú štandardné a presne zodpovedajú zameraniu. Monitor je vyvedený klasicky v čiernej farbe a v spodnom ráme sa nachádza ovládací panel. Ten je veľmi dobre prístupný a s jeho používaním a s nastavením monitora sme nemali takmer vôbec žiadne ťažkosti.  

 

Viewsonic VX2258wm

Čo sa týka základných technických špecifikácií, môžete sa tešiť na uhlopriečku obrazu 22 palcov, maximálne rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a odozvu 5 ms. Statický kontrastný pomer je 1000:1. Trochu nás prekvapilo podsvietenie monitora. Proti súčasnému trendu podsvieteniu LEDkami je tento monitor podsvietený technológiou CCFL. To sa premietlo hlavne na tele, ktoré je v porovnaní s LED konkurenciou nepatrne hrubšie. Hlavné menu monitora je celkom dobre vyvedené a veľmi rýchlo sme sa v ňom zorientovali. Menu ponúkne veľa možností úprav, ako jas, teplotu farieb, kontrast a nechýbajú ani možnosti nastavenia hlasitosti reproduktorov a funkcie,, mute "pre úplné vypnutie zvuku. Výbava po stránke konektivity je len priemerná a napríklad tu úplne chýba HDMI port. Namiesto neho tu nájdeme VGA rozhranie, DVI-D, audio vstupy a je tu tiež jeden USB port. Ten budete potrebovať pre sprevádzkovanie dotykových schopností monitora.  

 

Viewsonic VX2258wm

A ako vlastne technológie Infrared Optical Imaging funguje? Je to vlastne vcelku jednoduché, v ráme monitora sú umiestnené dva infračervené senzory a ak sa niekde na ploche monitora dotknete prstom alebo stylusom, tento senzor prerušíte a monitor presne vyhodnotí, v akom mieste ste sa dotkli. Presné súradnice vášho dotyku sú potom poslané do počítača, Windows 7 ich vyhodnotí ako dotykové gesto a vykoná úkon k nemu vyhradený. V praxi táto technológia funguje veľmi dobre, reakcie na dotyky sú rýchle, presné a napríklad práca s obrázkami je príjemná a intuitívna. Avšak, pri monitore skladujte čistiace obrúsky, pretože povrch je dosť náchylný na odtlačky prstov, čo je u dotykového displeja nepríjemné. Je trochu zvláštne, že Viewsonic nepoužil matnú povrchovú úpravu displeja, ale tento lesklý lapač odtlačkov prstov. Kvalita obrazu monitora je na veľmi dobrej úrovni, potešilo nás hlavne skvelé podanie farieb a tiež široké pozorovacie uhly. Veľmi príjemná je aj úspora, monitor je energeticky nenáročný a pokiaľ zvolíte prednastavený eko mód Conserve, dostanete jeden z najúspornejších monitorov vôbec.  

 

 

Viewsonic VX2258wm

 


Viewsonic VX2258wm je naozaj výborný monitor, ktorý skvele kombinuje výhody dotykového ovládania s výbornou kvalitou obrazu a nakoniec pridáva tiež až prekvapivú energetickú nenáročnosť. Ak by sme chceli tomuto monitoru niečo vytknúť, tak by to bola horšia konektívna výbava a náchylnosť povrchu na odtlačky prstov. Samotná dotyková technológia ale funguje na jednotku. 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Viewsonic VX2258wm


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.