Preposlať Samsung PN51D550C1F

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung PN51D550C1F

25.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Ak sa pozeráte po veľkom televízore, ktorý zvládne 3D obraz, ale nechcete minúť zbytočne veľa peňazí, máme pre vás tip. Jedná sa o Samsung PN51D550C1F, ktorý toho ponúkne za prijateľnú cenu celkom dosť.

 

Samsung PN51D550C1F

Tento plazmový televízor bol navrhnutý vyložene pre dobrý pomer cena / uhlopriečka. Pre menej náročného užívateľa toho ponúkne celkom veľa, ale ak napríklad trváte na webových aplikáciách, tomuto modelu sa vyhnite, pretože žiadne nemá. To je jedna z vlastností, ktoré padli za obeť atraktívnej cene. Po designovej stránke sa jedná o celkom vydarený televízor. Nie je to síce žiadny extra krásavec, ale je celkom neutrálny a bude sa tak dobre hodiť do akéhokoľvek prostredia. Televízor je celý čierny, má celkom príjemne tenký rám a tiež stojan s rozmernou základňou, ktorá mu poskytne dobrú stabilitu. Na spodnej časti rámu sa nachádza logo Samsungu a tiež ovládanie panel skladajúci sa z niekoľkých dotykových tlačidiel. Celý ovládací panel je dobre prístupný, rýchlo sme si na neho zvykli a s jeho používaním sme tak nemali vôbec žiadne problémy.  

 

 

Samsung PN51D550C1F

To isté môžeme povedať aj o diaľkovom ovládaní, ktoré je takmer identické, aké Samsung dodával k svojim televízorom aj pred rokom a vyzerá to, že nie je dôvod ho meniť. Po ergonomickej stránke je navrhnutý dobre, pohodlne sa drží a jednotlivé tlačidlá sú celkom od seba a sú tiež dostatočne rozmerné. Len je škoda, že diaľkové ovládanie nie je podsvietené, hneď by sa používalo ešte lepšie aj v tmavom prostredí. Čo sa týka základných technických špecifikácií, môžeme sa tešiť na uhlopriečku obrazu 51 palcov, najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov a pozorovacie uhly 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska. Užívateľské rozhranie televízora je po grafickej stránke celkom podarené a aj keď je niekoľko nastavení je možno až zbytočne zakopaných v niekoľkých submenu, rýchlo sme sa s rozhraním stotožnili a nastavenie tak bolo bezproblémové. Môžete si nastaviť veľa vecí, ako jas, farby, kontrast a ak sa nechcete s nastavením hrať, nájdete tu samozrejme tiež niekoľko prednastavených módov, ktoré vám tento úkon výrazne uľahčí a urýchli.  

 

 

Samsung PN51D550C1F

Čo sa týka výbavy, nič dôležité tu nechýba a jej súčasťou je rozhranie komponentov, kompozit, HDMI, VGA, DVI a nesmie chýbať ani USB. Vďaka nemu si môžete priamo na televízore prezerať fotografie alebo prehrávať videá u USB flash disku. O pripojenie k internetu sa postará rozhranie Ethernet. A ako je na tom kvalita obrazu? Celkom dobre, ale je tu niekoľko kompromisov, ktoré sú daňou za nižšiu cenu. Všimli sme si napríklad, že zobrazenie tieňov nie je najlepšie a vlastne aj zobrazenie čiernej farby je iba priemerné, čo sme u plazmy nečakali. Obraz je ale na druhú stranu veľmi plynulý a aj celkom príjemne detailné. Spolu s televízorom dostanete aj pár 3D okuliarov, vďaka ktorým si môžete užiť 3D obraz. Ten je celkom kvalitný, ale na špičky v tomto obore samozrejme nemá. Ak nás niečo potešilo, tak to bola celkom nízka spotreba energie. Pri móde štandard sme namerali približne 120 wattov, čo je na plazmovú televíziu naozaj dobrý výsledok.  

 

 

Samsung PN51D550C1F

 

 

Samsung PN51D550C1F je celkom vydarený plazmový televízor, ktorý zaujme hlavne výhodným pomerom cena / uhlopriečka. Za 1100 dolárov (cca 748 € bez DPH) dostanete 51 palcov, slušnú výbavu, podporu 3D zobrazenia a tiež prekvapivo priaznivú spotrebu. Ak by sme chceli tomuto televízoru niečo vytknúť, tak by to bolo horšie zobrazenie čiernej farby a úplná absenciu webových aplikácií. 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung PN51D550C1F


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.