Preposlať ViewSonic V3D245

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

ViewSonic V3D245

11.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej krátkej novinke sa pozrieme na nový LCD monitor od spoločnosti ViewSonic a to konkrétne na model s označením V3D245. Jedná sa o multimediálny monitor a vzhľadom k dnešným trendom sa pýši hlavne 3D zobrazením.

 

ViewSonic V3D245

Podľa prvých informácií mal byť tento monitor postavený na 3D technológii od AMD, ale vo finále stavila spoločnosť ViewSonic na konkurenčné Nvidia, ktorá má s 3D podstatne väčšie skúsenosti. Po designovej stránke sa jedná o veľmi vydarený model, vyzerá elegantne, moderne a štýlovo. Najviac sa nám páčila spodná časť monitora, ktorá obsahuje logo spoločnosti a prehľadný ovládací panel. Všetky tlačidlá na tomto paneli vyzerajú celkom ústretovo, takže s ovládateľnosťou a nastavením by nemal byť vôbec žiadny problém. Štýlový stojan sa k televízoru celkom dobre hodí, vyzerá stabilne, pevne a čo sa týka možnosti nastavenia polohy, podľa prvých informácií bude stojanček zvládať nastavenie výšky a uhla. Vzhľadom k multimediálnemu zameraniu monitoru sa možnosti postavenie monitora na pivot pravdepodobne nedočkáme, ale to sa dalo očakávať.  

 

 

ViewSonic V3D245

Telo monitora je vyvedené v klasickej čiernej farbe a po stránke dielenského spracovania pôsobil monitor celkom kvalitným dojmom. Čo sa týka základných technických špecifikácií, môžeme sa tešiť na uhlopriečku obrazu 23.6 palcov, najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov a o podsvietenie sa samozrejme starajú LEDky. Tie majú priaznivý vplyv ako na ostrosť obrazu, tak na nízku spotrebu a majú tiež väčšiu životnosť, než štandardné podsvietenie. Ďalšie špecifikácie zahŕňajú statický kontrastný pomer 1000: 1, dynamický kontrastný pomer až 20 mil: 1 a odozva činí veľmi príjemné 2 ms. Takže tento monitor sa bude celkom dobre hodiť aj pre hranie počítačových hier, ku ktorým 3D zobrazenie rovnako zvádza. Pozorovacie uhly sú 170 stupňov z horizontálneho a 160 stupňov z vertikálneho hľadiska, čo síce nie je úplne zlé, ale určite by sme aj kvôli 3D zobrazeniu videli radšej pozorovacie uhly 170 / 170. Hodnota jasu je 300 cd/m2.  

 

ViewSonic V3D245

Vzhľadom k podpore 3D je technológie 120 Hz samozrejmosťou a ak monitor prepojíte s počítačom, ktorý je osadený príslušnou grafickou kartou od spoločnosti NVIDIA, môžete sa tešiť až na 550 hier podporujúcich 3D. Monitor zvláda aj zobrazenie 3D fotografií, videí a problémy by mu nemal robiť ani zobrazenie 3D webového obsahu, ak na nejaký taký narazíte. 3D obrazu môžete ale samozrejme dosiahnuť aj inak, než pomocou počítača a 3D filmy si môžete užiť aj cez Bluray prehrávač. Čo sa týka konektivity, nič dôležité tu nechýba a pre prepojenie môžete použiť HDMI rozhranie, VGA alebo DVI. Súčasťou výbavy sú aj integrované reproduktory SRS Premium Sound, ale o kvalite zvuku sa zatiaľ bohužiaľ nič nevie. Tento monitor je postavený na klasickej matrici TN, ktorá samozrejme nedisponuje tak kvalitným zobrazením farieb, ako IPS, ale hovoria pre neho hlavne nižšia cena. Tá by sa mala pohybovať okolo 500 dolárov (cca 340 € bez DPH) a predaj by mal na území Ameriky začať v druhej polovici augusta. 

 

 

ViewSonic V3D245


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku ViewSonic V3D245


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.