Preposlať Sharp Aquos Quattron LC-70LE732U

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sharp Aquos Quattron LC-70LE732U

01.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Ak zháňate naozaj veľký televízor a nerobí vám problémy za neho zaplatiť vyššiu sumu, je televízor z dnešnej recenzie presne pre vás. Sharp Aquos Quattron LC-70LE732U je naozajstný obor a treba podotknúť, že veľmi vydarený.

 

Sharp Aquos Quattron LC-70LE732U

Tento televízor je jeden z najväčších na súčasnom trhu a vzhľadom k cene to určite bude televízor pre veľmi náročných zákazníkov. Dizajn tohto modelu je vcelku vydarený, línie televízora sú čisté, nekomplikované a spokojní sme boli aj s dielenským spracovaním. Televízor má pevný a stabilný stojan a môžete použiť samozrejme tiež zavesenie na stenu. Pre takého obra ale budete potrebovať veľký priestor, do obývacej izby v byte sa moc nehodí a zabral by tam drvivú väčšinu priestoru. Štandardne dodávané diaľkové ovládanie je jednoduché, prehľadné, jednotlivé tlačidlá sú príjemne veľké a po chvíli sme sa naučili používať ho aj poslepiačky. Súčasťou televízora sú tiež integrované reproduktory, ktoré zvládnu produkovať celkom kvalitný zvuk a to aj pri vyššej úrovni hlasitosti. A na čo sa môžete v prípade kúpy tešiť v prvom rade? Hlavným predajným ťahákom je určite obria uhlopriečka obrazu, ktorá činí rovných 70 palcov. To je naozaj veľa a vysoká uhlopriečka sa samozrejme podpísala aj na hmotnosti. Tá sa ľahko prehupla cez 55 kg, takže manipulácia je pre jedného človeka nemysliteľná a musíte si pri prenášaní prizvať niekoho k sebe.  

 

 

Sharp Aquos Quattron LC-70LE732U

Jedná sa o LCD televízor s LED podsvietením, maximálne rozlíšením je 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a dynamický kontrastný pomer môže dosiahnuť hodnoty až 8000000:1. Odozvy televízora sú veľmi pekné 4ms a pozorovacie uhly činí 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska, čo je v dnešnej dobe štandard. Užívateľské rozhranie televízora je vcelku prehľadné a po grafickej stránke je podarené, takže sme s ním boli veľmi spokojní. Niektoré nastavenia sa síce skrývajú pod ďalšími podpriečinkami, ale proti predchádzajúcim menu televízorov Sharp je to určite dobrý posun vpred. Súčasťou výbavy sú aj aplikácie pre internetovú televíziu, čo je v dnešnej dobe čoraz populárnejšie. Televízor môžete samozrejme pripojiť k internetu a to pomocou vstavaného WiFi prijímača alebo rozhrania Network (RJ-45). Ďalšia konektívna výbava zahŕňa 4 HDMI porty, komponentov, kompozit, VGA a samozrejme nechýba ani USB port, vďaka ktorému si môžete priamo na obrazovke napríklad prehrávať hudbu alebo prezerať fotografie, čo je praktické a veľa užívateľov to určite využije.  

 

 

Sharp Aquos Quattron LC-70LE732U

A ako je na tom kvalita obrazu? Veľmi dobre, napríklad zobrazenie čiernej farby je perfektný a dá sa bez problémov porovnať aj s plazmovými televízormi tej najvyššej triedy. Obraz je dostatočne detailný, krásne plynulý takmer pri všetkom, čo budete sledovať a problémov sme si nevšimli ani pri sledovaní športu alebo závodov. Dobré sú aj pozorovacie uhly, skreslenie farieb sa podarilo udržať na minimálnej úrovni, takže výborný výhľad budete mať takmer z akéhokoľvek miesta. Bluray je na takto veľkej obrazovke naozaj skvelý zážitok a ak ste nároční užívatelia a milovníci filmov, jedná sa o jeden z najlepších televízorov presne pre vás. Spotreba je samozrejme vyššia ako normálne, ale proti porovnateľne veľké plazme je stále podstatne nižší.  

 

 

Sharp Aquos Quattron LC-70LE732U

Sharp Aquos Quattron LC-70LE732U je veľmi dobrý LCD televízor, ktorý sa vyznačuje hlavne obrovskou uhlopriečkou a celkom vysokou cenou. U tohto modelu sa nám najviac páčil naozaj špičkový obraz a zobrazenie čiernej farby nás vyložene potešilo a prekvapilo. Proti výbave sme nemali žiadne pripomienky a jediné negatívum je tak vyššia cena, ktorá sa pohybuje okolo 3 tisíc dolárov (v prepočte asi 2 040 € bez DPH). 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sharp Aquos Quattron LC-70LE732U


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.