Preposlať Najlepší televízor v roku 2011

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Najlepší televízor v roku 2011

09.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Rok 2011 je v plnom prúde, tak by sme sa mohli pozrieť, aký televízor je v tomto roku zatiaľ najlepší. Vo finálovej bitke sa stretli plazmy Panasonic PVT30, Samsung PND 7000 a Samsung PND 8000. Poďme sa pozrieť, ako tento súboj dopadol.

Najlepšia kvalita obrazu: Panasonic PVT30

Táto high-end plazma od Panasonicu disponuje bez debát najlepším zobrazením čiernej farby, aké televízory v dnešnej dobe ponúkajú. Temné scény, tiene, to všetko je na tomto modeli skutočný zážitok, ktorému sa zatiaľ nič nevyrovná. Samsung nemá tak dobré zobrazenie čiernej farby, ale disponuje lepším vyvážením farieb, kvalitnejším 3D obrazom a tiež lepším obrazom vo svetlom prostredí. Súboj to bol určite vyrovnaný, ale o kúsok vyhral Panasonic, pretože podanie čiernej farby v spojení so skvelými pozorovacími uhlami a dokonalou plynulosťou u nás bodovali viac.
 

 

Najlepší televízor v roku 2011

Najlepší televízor v roku 2011

Najlepší dizajn: Samsung PND7000

Hodnotiť dizajn je samozrejme veľmi subjektívne, ale podľa nás je tento Samsung o triedu atraktívnejší. Tenké telo spolu s tenkým rámom, elegantný stojanček a celkovo krásne uhladený dizajn sa nám naozaj zapáčil. Vďaka elegantnému dizajnu môže tento televízor celkom dobre fungovať aj ako štýlový doplnok do vašej obývačky. Panasonic vyzerá vedľa tohto Samsung až príliš obyčajne, čo síce môže byť pre niekoho výbava, ale dizajn je v dnešnej dobe jeden z najdôležitejších faktorov pri kúpe. Samsung PND8000 je síce tiež veľmi atraktívny, ale príliš sa nám nepáčil jeho stojan.Najlepšie výbava a doplnky: Samsung PND8000

Tu to bolo medzi modelmi Panasonic PVT30 a Samsung PND8000 naozaj tesné, oba televízory sa môžu pýšiť skvelou multimediálnou výbavou, ale na stranu Samsungu sme sa priklonili hlavne kvôli skvelému diaľkovému ovládaniu, ktoré je radosť používať a jedná sa o jedno z najlepších ovládaní, aké si môžete u televízora predstaviť. Čo sa týka aplikácií, oba televízory sú na tom veľmi podobne a na víťazstvo Samsungu sa podpísal aj fakt, že tento model je vybavený párom 3D okuliarov, zatiaľ čo Panasonic disponuje len jedným kusom. Model PND7000 na tom zle síce nie je, ale oproti PND8000 mu chýba hlavne niekoľko aplikácií a má horšie diaľkové ovládanie.
 

Najlepší televízor v roku 2011

Najlepší televízor v roku 2011

Najlepšia cena: Samsung PND7000

V tomto ohľade sme nemuseli príliš premýšľať a Samsung PND7000 vyhral právom. Je podstatne lacnejší ako PND8000 a samozrejme tiež ako Panasonic PVT30. Panasonic je najdrahší, aj Samsung PND8000 je lacnejší a to aj napriek väčšej uhlopriečke nami testovaného modelu (Samsungy v našom teste mali 59 palcov a Panasonic 55 palcov). Ako sme sa už zmienili, Samsungu PND7000 chýba proti modelu PND8000 niekoľko aplikácií a má aj horšie ovládanie, ale nie sú to až tak dôležité faktory a nižšia cena to čiastočne zmazáva.

 

Celkový víťaz: Samsung PND7000


Zatiaľ najlepším televízorom v roku 2011 sa po dlhom rozhodovaní stal Samsung PND7000 a to hneď z niekoľkých dôvodov. Jedným z hlavných faktorov bol výborný pomer cena / výbava a dostatočne kvalitný obraz. Celkovo má Panasonic síce kvalitnejší obraz, ale horšia výbava a vysoká cena ho z prvého miesta zosadil. Najvyššia modelová rada Samsungu PND8000 je síce skvelá, ale príplatok oproti PND7000 nemá podľa nás príliš veľký zmysel.
 


 

Najlepší televízor v roku 2011

Najlepší televízor v roku 2011

 


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Najlepší televízor v roku 2011


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.