LG


Preposlať LG IPS236V

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

LG IPS236V

23.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

IPS technológia bola väčšinou používaná hlavne do drahších monitorov určených pre profesionálnych grafikov a podobné profesie, zatiaľ čo pre domáce použitie tu bol hlavne TN panel. V poslednej dobe to už ale neplatí a všetky výhody IPS panelu si môžete za celkom príjemnú cenu dopriať aj doma.

 

LG IPS236V

V dnešnej recenzii sa pozrieme na vydarený monitor od LG označený ako IPS236V, ktorý je postavený na IPS paneli a je určený prevažne pre použitie v domácnosti. Firma LG je v IPS paneloch ozajstný priebojník a určite patrí medzi vôbec tie najlepšie v tomto odbore. Po stránke designu sme boli s týmto modelom celkom spokojní, monitor vyzerá elegantne, štýlovo a do domácnosti je naozaj ako stvorený. Celý monitor je vyvedený v čiernej farbe a páčil sa nám hlavne vydarený spodný rám a celková príjemná tenkosť tela monitora. Na spodnej časti sa nachádza šesť dotykových tlačidiel pre ovládanie a je zaujímavé, že nemajú vôbec žiadne popisy. No, oni ich vlastne ani nepotrebujú, po vyvolaní menu sa dozviete, čo ktoré tlačidlo robí a tento spôsob sa nám celkom zapáčil. Trochu nás sklamal nie príliš podarený stojan. Je síce dostatočne pevný a monitoru poskytuje dobrú stabilitu, ale má len veľmi obmedzené možnosti nastavenia polohy. Monitor môžete vlastne len naklápať, čo nám prišlo trochu málo.  

 

LG IPS236V

Relatívne priaznivá cena sa premietla v trochu horšej výbave a napríklad integrované reproduktory by ste tu hľadali márne. Základné technické špecifikácie tohto modelu sú uhlopriečka obrazu 23 palcov, najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov a odozva 8 ms G2G. Dynamický kontrastný pomer činí 5000000:1 a o podsvietenie monitora sa starajú samozrejme LEDky. Užívateľské rozhranie monitora je celkom jednoduché a môžete si tu nastaviť veľa vecí, ako je napríklad jas, kontrast alebo úroveň čiernej farby, a ak by sa vám nechcelo si s nastavením nejako výrazne hrať, nájdete tu päť prednastavených módov, ktoré vám prácu výrazne uľahčia. Môžete použiť módy User, Movie, Text, Photo, a sRGB, pričom ten posledný ponúkne najlepšiu kombináciu jasu, kontrastu a farieb. Čo sa týka konektívnej výbavy, nájdeme tu tri najpopulárnejšie rozhrania a to HDMI, VGA a DVI-D.  

 

LG IPS236V

Ako sme sa už zmienili, nižšia cena sa odrazila na výbave a preto tu chýba napríklad USB port alebo čítačka pamäťových kariet. A teraz sa dostávame k tomu najlepšiemu a to je kvalita obrazu. Hlavne zobrazenie čiernej farby je skvelé a vyniknú tiež bohaté pozorovacie uhly, ktoré patria k tomu najlepšiemu, čo súčasné monitory ponúkajú. Vlastne zobrazenie všetkých farieb je na veľmi dobrej úrovni a ocenili sme aj perfektné zobrazenie a čitateľnosť textu i pri malom fonte. Obraz sme testovali najskôr na fotografiách, kde sa nám zapáčili hlavne realisticky podané farby a tiež množstvo detailov. Podobné je to aj s filmami, ostrosť obrazu a detailnosť sú na veľmi vysokej úrovni. Trochu nás sklamalo hranie. Vyskúšali sme si PS3 a pri rýchlejších hrách bola zrejmá vyššia odozva monitora, kvôli čomu vznikali na obraze,, šmuhy ". Vďaka LEDkám má monitor celkom priaznivú spotrebu a pri našom teste sme namerali priemerne 34 wattov.

 

 

LG IPS236V

 

LG IPS236V je veľmi vydarený monitor postavený na IPS technológii a vďaka priaznivej cene začínajúce na 164 € si môžete jeho výhody užívať doma naplno. Najviac sa nám páčili skvelé pozorovacie uhly, brilantné zobrazenie čiernej farby a v neposlednom rade tiež elegantný dizajn. 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku LG IPS236V


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.