Preposlať Iiyama uvádza nové monitory ProLite E2773HDS, B2776HDS a X2775HDS

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Iiyama uvádza nové monitory ProLite E2773HDS, B2776HDS a X2775HDS

31.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Iiyama sa chystá rozšíriť svoju modelovú radu monitorov označenú ako ProLite a to hneď o tri nové monitory. V dnešnej novinke sa pozrieme na prvé informácie a fotografie.

Konkrétne sa jedná o monitory onačené ako ProLite E2773HDS, B2776HDS a X2775HDS, pričom sú poskladané podľa ceny a výbavy od základu až po ten najlepší a najvybavenejší model. Čo sa týka technických špecifikácií, tak základ v podobe rozlíšenia a hodnôt jasu majú všetky monitory rovnaké, ale môžeme sa tešiť na rozdielnu technológiu a tiež niekoľko odlišných vlastností. Po designovej stránke sú si všetky tri monitory celkom podobné, ale úplne rovnaké nie sú, takže sa pozrieme na každý zvlášť.

 

Iiyama uvádza nové monitory ProLite E2773HDS, B2776HDS a X2775HDS

Iiyama E2773HDS

Tento model bude z trojice noviniek najlacnejší, má iba základnú výbavu a je určený hlavne pre menej náročné domáce použitie. Dizajn je vcelku vydarený, monitor je čierny a je vyvedený z lesklých plastov, čo je atraktívne, ale po praktickej stránke to príliš dobré nie je, pretože na takomto povrchu veľmi zostávajú odtlačky prstov a podobné nečistoty. Na pravej spodnej strane rámu sa nachádza jednoduchý a dobre prístupný ovládací panel a štandardne dodávaný stojanček ponúkne len obmedzené možnosti nastavenia polohy. Monitor budete môcť len vyklápať, ale tieto obmedzené vlastnosti sa dajú vzhľadom k zameraniu pochopiť. Tento model disponuje uhlopriečkou obrazu 27 palcov a zvládne maximálne rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9, čo je v dnešnej dobe štandard. Odozva monitora činí 1 ms G2G, statický kontrastný pomer je 1000: 1 a hodnota dynamického je 5 mil: 1. Pozorovacie uhly sú 170 stupňov z horizontálneho a 160 stupňov z vertikálneho pohľadu, čo je dané hlavne použitou technológiou TN. Táto technológia síce nie je najmodernejšia a nezvláda ani ideálne zobrazenie farieb, ale je celkom lacná a vďaka tomu by mala byť obstarávacia cena monitora na príjemne nízkej úrovni.
 

 

Iiyama uvádza nové monitory ProLite E2773HDS, B2776HDS a X2775HDS

Iiyama B2776HDS

Tento monitor prezentuje pekný stred ponuky a dal by sa označiť ako kompromis medzi domácim a viac profesionálnym použitím. Design je podstatne konzervatívnejší, ako u modelu uvedeného vyššie a iný je aj stojan. Ten má ďaleko rozsiahlejšie možnosti nastavenia a okrem vyklápania si budete môcť nastaviť aj výšku a monitor otočiť. Uhlopriečka obrazu je rovnaká, teda 27 palcov a rovnaké je aj maximálne rozlíšenie, pomer strán a odozva 1 ms G2G. Zachované zostali aj pozorovacie uhly a hodnoty kontrastu a to ako statického, tak dynamického. Hlavný rozdiel je teda v dizajne a rozsiahlejších možnostiach nastavenia polohy. Monitor je postavený na technológii TN a o podsvietenia sa starajú W-LEDky, ktoré by mali zaručiť nízku spotrebu. Čo sa týka konektívnej výbavy, tak sa môžeme tešiť na HDMI, VGA a nechýba ani DVI-D, takže všetko, čo by ste od podobného monitora mohli očakávať.
 

 

Iiyama uvádza nové monitory ProLite E2773HDS, B2776HDS a X2775HDS

 

Iiyama X2775HDS

A nakoniec tu máme najlepšie vybavený a po technologickej stránke najviac vyspelý monitor, ktorý je určený pre profesionálne použitie a Iiyama udáva, že je ideálny napríklad pre dizajnérov, grafikov alebo fotografov, ktorí potrebujú verné podanie farieb. Uhlopriečka obrazu ostala rovnaká, teda 27 palcov a monitor opäť ponúkne najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9. Odozva činí 8 ms G2G, ale zvýšil sa aj statický kontrastný pomer a lepšie sú aj pozorovacie uhly. Kontrastný pomer je 3000: 1 a pozorovacie uhly sú skvelých 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska. Tento model už nie je postavený na TN paneli, ale disponuje modernejším VA panelom, čo by sa malo pozitívne premietnuť hlavne na lepšom zobrazenie farieb. O podsvietenie sa opäť stará technológia W-LED a konektivní výbava je rovnaká, ako u vyššie uvedených modelov.
 


 

Iiyama uvádza nové monitory ProLite E2773HDS, B2776HDS a X2775HDS

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Iiyama uvádza nové monitory ProLite E2773HDS, B2776HDS a X2775HDS


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.