Preposlať Asus ProArt PA238Q

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Asus ProArt PA238Q

12.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Asus sa rozhodol trochu rozšíriť svoju modelovú radu monitorov, označenú ako ProArt, o ďalšieho člena. Tentokrát sa jedná o monitor s označením PA238Q a v dnešnej novinke sa pozrieme na prvé informácie a fotografie.

 

Asus ProArt PA238Q

Tento model ide v šľapajach svojho súrodenca v podobe drahšieho a technologicky ľahko vyspelejšieho PA246Q, pričom niekoľko technických špecifikácií majú obaja monitory spoločné. Celá táto rada je taký hybrid, je určená pre náročnejšie používanie v domácnosti, takže na svoje si prídu hlavne užívatelia, ktorí radi a často pracujú s fotografiami a nemusia to byť práve profesionáli. Avšak, monitor môže samozrejme slúžiť aj ako klasický multimediálny kúsok. Dizajn monitora je vcelku vydarený, páčila sa nám hlavne elegantný červená linka v spodnej časti rámu a robustný stojan. Ovládací panel monitora sa nachádza na pravej strane tela a je dobre prístupný, takže s ovládaním a nastavením by nemali byť výraznejšie ťažkosti. Teraz sa vrátime k už spomenutému stojanu, ktorý ponúkne okrem dostatočnej stability aj rozsiahle možnosti nastavenia polohy. Okrem klasického nastavenia výšky (rozsah 100 mm) alebo rôzneho vyklápania a natáčanie môžete monitor postaviť aj na jeho bočnú stranu.  

 

Asus ProArt PA238Q

Ešte sme sa nedostali k základným technickým špecifikáciám, takže tu sú. Tento model ponúkne uhlopriečku obrazu 23 palcov a zvládne dnes už celkom bežné najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9. Statický kontrastný pomer sa usadil na hodnote 1000: 1 a dynamický môžete nastaviť až na absurdnú hodnotu 50 mil: 1. Hodnota jasu je 250 cd/m2 a pozorovacie uhly sú veľmi dobrých 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska. Čo sa týka ďalších technológií, o podsvietenie monitora sa samozrejme postarali LEDky, ktoré prinášajú hlavne nižšiu spotrebu energie, čo je dnes celkom žiadaný artikel. Tento monitor je postavený na matici IPS, ktorá ponúka oproti lacnejiej a najviac používanej technológii TN hlavne lepšie pozorovacie uhly a tiež vernejšie zobrazenie farieb. Oproti svojmu bračekovi PA246Q pokrýva tento model farebné spektrum sRGB a je teda po technologickej stránke trochu na nižšej úrovni.  

 

Asus ProArt PA238Q

Veľmi nás potešila konektívna výbava, ktorá obsahuje všetko, čo by ste od podobne zameraného moderného monitoru očakávali. O pripojenie sa postará rozhranie HDMI, môžete použiť aj DisplayPort, DVI a nechýba ani rozhranie D-sub. Na ľavej strane tela monitora sú umiestnené dva USB porty. Odozva tohto modelu činí 6ms G2G, čo je slušná hodnota a mala by zaručiť dobrú plynulosť obrazu aj pri náročnejších operáciách. Asus myslel hlavne na milovníkov fotografií a spolu s monitorom bude dodávať aj softvér QuickFit Virtual Scale, ktorý je určený pre správu fotografií. Výrobca sa chváli aj nízkou spotrebou, ktorá bežne dosahuje hodnotu 33 W a pri pohotovostnom režime monitor spotrebuje menej než 1 W. Asus PA238Q zatiaľ vyzerá veľmi dobre a zdá sa byť ideálnou voľbou pre tých, čo potrebujú monitor s kvalitným obrazom, dobrou výbavou a nechcú za neho vyhodiť zbytočne veľa peňazí. Presná cena zatiaľ nebola ohlásená, ale podľa prvých informácií sa bude po cenovej stránke rokovať o strednú triedu. 

 

Asus ProArt PA238Q

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Asus ProArt PA238Q


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.