Preposlať Panasonic TH-P50GT30A

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic TH-P50GT30A

18.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Vlani bolo najviac skloňované slovo na poli televízorov 3D a tento rok je to pre zmenu slovo Smart TV. Kým 3D sa dostáva pomaly do pozadia, televízory s pohodlným prístupom na internet a množstvom aplikácií práve letia a v dnešnej novinke sa pozrieme na jeden taký model od spoločnosti Panasonic.

 

Panasonic TH-P50GT30A

Samozrejme, Panasonic TH-P50GT30A ponúka aj 3D zobrazenie, ale nie je to jeho hlavný ťahák. Jedná sa o plazmový televízor, takže má aj iné prednosti, ale na tie sa pozrieme až neskôr. Začneme ako vždy dizajnom, ktorý je vcelku jednoduchý, ale príjemný. Televízor pôsobí elegantným dojmom a to hlavne vďaka podarenému spodnému rámu. Štandardne dodávaný stojanček je dostatočne silný, má veľkú základňu a televízoru poskytuje dostatočnú stabilitu. Súčasťou televízora sú samozrejme tiež integrované reproduktory, ktoré poskytujú celkom dobrú kvalitu zvuku a to aj pri vyššej úrovni hlasitosti. S kvalitným domácim kinom to síce samozrejme porovnať nejde, ale celkovo sme boli s kvalitou zvuku spokojní. K televízoru dostanete aj diaľkové ovládanie, ktoré je pohodlné, po ergonomickej stránke sme s rozvrhnutím tlačidiel nemali žiadne problémy a celkovo sme si naň rýchlo zvykli. Základné technické špecifikácie tohto televízora sú uhlopriečka obrazu 50 palcov, najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16: 9 a kontrastný pomer môže mať hodnotu až 5000000: 1. O plynulý obraz sa stará technológia 600 Hz.  

 

Panasonic TH-P50GT30A

Vzhľadom k uhlopriečke nie je tento televízor žiadny drobček a manipulácia nie je kvôli hmotnosti 29.5 kg nejako jednoduchá. Kompletné rozmery televízora sú 753 x 1177 x 335 mm, takže pre manipuláciu si k sebe budete musieť prizvať ešte nejakého pomocníka. Užívateľské rozhranie televízora je po grafickej stránke vcelku dobre navrhnuté, je prehľadné a zorientovali sme sa v ňom rýchlo. Čo sa týka obrazu, môžete si samozrejme nastaviť veľa vecí, ako je jas, hĺbka farieb alebo kontrast a ak sa vám v nastavení moc vŕtať nechce, môžete si vybrať jeden z prednastavených módov. Konektívna výbava je na veľmi dobrej úrovni a príliš priestoru pre kritiku nám televízor nedal. Pre zapojenie môžete použiť jeden zo štyroch HDMI portov, ďalej tu nájdete aj rozhranie komponentov, kompozit, VGA a nechýbajú tu ani praktické USB porty a to hneď v počte troch. USB porty vám poskytnú veľa ďalších možností, môžete si napríklad priamo z USB flash disku prehliadať fotografie alebo prehrávať hudbu a je tu tiež možnosť pripojiť do USB skype kameru a vykonávať tak videohovory.  

 

Panasonic TH-P50GT30A

 

Skype kamera má ale zmysel len v prípade, že máte televízor pripojený k internetu. K tomu môžete použiť buď rozhranie Ethernet alebo WiFi prijímač. Ako sme sa už zmienili, jedná sa o Smart TV, takže je tu plnohodnotný webový prehliadač a nie je problém priamo z televízora prispievať na Facebook alebo do sveta vypúšťať tweety. Bohužiaľ, diaľkovému ovládaniu chýba QWERTY klávesnica, takže je to menej pohodlné. S kvalitou obrazu sme boli po všetkých stránkach spokojní, výborné sú hlavne pozorovacie uhly 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska a fantastické zobrazenie čiernej farby. To patrí medzi to najlepšie, čo môžu dnešné televízory ponúknuť a ostrosť a detailnosť obrazu sme si najlepšie vyskúšali pri filmoch na Bluray. Plynulosť je dobrá aj pri náročných a rýchlych pasážach, rovnako tak ako pri športe.  

 

Panasonic TH-P50GT30A

Panasonic TH-P50GT30A je moderný a vyspelý plazmový televízor, ktorý toho svojmu majiteľovi ponúkne naozaj veľa. Najväčšou devízou tohto modelu je určite špičková kvalita obrazu a ocenili sme aj vyčerpávajúcu výbavu. Jedná sa o plazmu, takže zobrazenie čiernej farby je takmer dokonalé a vďaka technológii 600Hz sa môžete tešiť i na veľmi dobrú plynulosť. Cena tohto televízora sa v prepočte pohybuje okolo 2 000 €, čo je síce na prvý pohľad celkom veľa, ale vzhľadom k vlastnostiam je to akceptovateľné.

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Panasonic TH-P50GT30A


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.