LG


Preposlať LG D2000 - 3D bez okuliarov

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

LG D2000 - 3D bez okuliarov

20.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej krátkej zaujímavosti zo sveta monitorov sa zavďačíme hlavne priaznivcom 3D zobrazenia. Spoločnosť LG predstavila prvý monitor, ktorý podporuje 3D zobrazenie bez nutnosti mať na sebe akékoľvek okuliare. Poďme sa na tento zaujímavý kúsok pozrieť.

 

LG D2000 - 3D bez okuliarov

Jedná sa o prvý monitor na svete, ktorý zvládne zobraziť 3D bez okuliarov, ale táto technológia má samozrejme aj svoje nedostatky. Na 3D vlastnosti sa ale pozrieme až neskôr. Po vzhľadovej stránke sa jedná o veľmi vydarený monitor, vyzerá moderne a elegantne. Monitor je už na prvý pohľad vcelku jednoduchý, jeho dominantou je výrazný stojan a webkamera v hornej časti rámu. Zatiaľ bohužiaľ nepoznáme možnosti polohovateľnosti stojanu, ale vzhľadom k tomu, že sa jedná o multimediálny monitor, okrem pivotu bude určite ponúkať všetko. Na spodnej pravej strane rámu monitora sa nachádza prehľadný a jednoduchý ovládací panel, ktorý sa skladá zo šiestich funkčných tlačidiel a prístupnosť všetkých ovládacích prvkov vyzerá dobre. Otázkou je tiež dielenské spracovanie, ale vzhľadom k tomu, že sa bude jednať o vlajkovú loď, tak môžeme čakať veľmi kvalitné lícovanie a použitie dobrých materiálov.  

 

LG D2000 - 3D bez okuliarov

Základné technické špecifikácie tohto modelu sú uhlopriečka obrazu 20 palcov, maximálne rozlíšenie 1600 x 900 pixelov a kontrastný pomer 1000: 1. Informácie o odozve, hodnote jasu alebo pozorovacích uhloch zatiaľ bohužiaľ nie sú známe, ale LG kompletné technické špecifikácie určite pred oficiálnym predajom uvoľní. Teraz sa pozrieme na onú 3D technológiu, ktorá vám umožní užívať si 3D obraz bez nutnosti mať na sebe špeciálne okuliare. To bude určite mnohým užívateľov vyhovovať, pretože nie každému sú okuliare príjemné. Klasická 3D technológia renderuje dva rovnaké obrazy, pre každé oko jeden a tieto obrazy sú synchronizované pomocou aktívnych alebo pasívnych okuliarov. LG pre 3D zobrazenie použilo autostereoscopickú technológiu, ktorá je založená na snímanie pohybu očí užívateľa. Už spomínaná webkamera na hornej časti rámu monitora slúži ako senzor, ktorý monitoruje pohyb a pozíciu oči užívateľa pred monitorom a podľa toho pripraví obraz pre optimálne 3D.  

 

LG D2000 - 3D bez okuliarov

Technológia je to veľmi zaujímavá, ale ponúka sa otázka, ako to bude s viacerými užívateľmi pred monitorom? Zatiaľ to vyzerá, že kompletný 3D obraz si užije iba jeden používateľ, a to ten, ktorý bude priamo pred monitorom a webkamerou. Ešte by nás zaujímali tiež uhly, v ktorých je 3D obraz naozaj 3D, ale na to si budeme musieť počkať až do prvých testov. Z klasického 2D na 3D budete môcť prepnúť pomocou jedného tlačidla, čo je veľmi praktické, rovnako tak ako možnosť využiť webkameru pre jej pôvodný účel. Konektívna výbava monitora je na štandardnej úrovni, pre pripojenie môžete použiť HDMI a nájdeme tu tiež rozhranie DVI. Vzhľadom k tomu, že je LG kórejská spoločnosť, nemôžeme sa čudovať tomu, že v Južnej Kórei sa tohto modelu dočkajú už koncom tohto mesiaca. Vo zvyšku sveta sa LG D2000 začne predávať na pomedzí Q3/Q4 a to za cenu okolo 1200 dolárov (v prepočte asi 828 €). 

 

LG D2000 - 3D bez okuliarov

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku LG D2000 - 3D bez okuliarov


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.