Preposlať Philips 273E3LSB

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Philips 273E3LSB

28.06.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

So svojím novým LCD monitorom zameraným na multimédiá a počítačových hráčov sa medzi nás ponáhľa spoločnosť Philips. Dnes sa na monitor s označením 273E3LSB pozrieme trochu bližšie a predstavíme si jeho základné vlastnosti.

 

Philips 273E3LSB

Multimediálne monitory patria medzi tie najpopulárnejšie, pretože ponúkajú väčšinou skvelú výbavu, kvalitný obraz a pre domácnosť sú skrátka ako stvorené. V poslednej dobe sú veľmi obľúbené aj hráčske monitory, ktoré sa vyznačujú hlavne nízkou odozvou a úplne plynulým obrazom. Do tejto kategórie spadá aj nový Philips 273E3LSB. Po stránke designu sa jedná o vcelku elegantný kúsok a aj keď nie je nijako výrazný, zapáčil sa nám. Celý monitor je vyvedený v klasickej čiernej farbe a dielenské spracovanie vyzerá už na prvý pohľad celkom kvalitne. Stojanček pôsobí dostatočne pevným dojmom, ale čo sa týka nastavenia polohy, k dispozícii bude iba vyklápanie. Je to škoda, výškové nastavenie alebo postavenie na spodnú stranu by sa tu určite nestratilo. Na spodnom ráme sa nachádza vcelku prehľadný ovládací panel, ktorý bude na používanie určite jednoduchý.  

 

Philips 273E3LSB

Súčasťou výbavy sú samozrejme tiež integrované reproduktory, ale o kvalite produkovaného zvuku zatiaľ bohužiaľ nič nevieme. Ešte sme sa ani nezmienili o základných technických špecifikáciách, takže tu sú. Tento model sa bude ponúkať s uhlopriečkou obrazu 27 palcov a najvyšším rozlíšením 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9. Statický kontrastný pomer je 1200: 1 a môžete si nastaviť aj dynamický, a to až na hodnotu 20 mil: 1. Hodnota jasu je štandardných 300 cd/m2. Pozorovacie uhly na obraz sú veľmi dobrých 178 stupňov z horizontálneho a 170 stupňov z vertikálneho hľadiska, takže pohľad na obraz budete mať skvelý z naozaj slušného spektra. Ako sme sa už zmienili, jedná sa o monitor zameraný hlavne na hráčov, takže nízka odozva je samozrejmosťou. Podľa technických špecifikácií je odozva 3.5ms G2G, čo je hodnota určite dobrá a plynulosť obrazu by tak mala byť zaručená aj pri náročných a rýchlych scénach.  

 

Philips 273E3LSB

Čo sa týka konektivity, tak tá je vcelku štandardná a nájdeme tu rozhranie DVI a D-sub, čo je pre väčšinu užívateľov dostačujúce. Tento monitor je založený na TN paneli a o podsvietenie sa postarali W-LED diódy, ktoré majú priaznivý vplyv ako na ostrosť obrazu, tak na nízku spotrebu. Monitor spĺňa špecifikáciu Energy Star 5.0 a spotreba monitora sa pohybuje od 0.5 W (stand-by mód) až do 20 W, čo je maximálna záťaž. O kvalite obrazu sa zatiaľ nič nevie, pretože monitor sa ešte nedostal do predaja, ale podľa technických špecifikácií bude určite na vysokej úrovni. 3D zobrazenie monitor bohužiaľ nepodporuje, čo je na jednu stranu škoda, pretože na 27 palcovom kúsku by sa to pekne vynímalo, ale na druhú stranu mohla vďaka tomu zostať cena pri zemi. Tá by sa mala podľa prvých informácií pohybovať okolo 330 Euro, ale dátum uvedenia do predaja známy zatiaľ bohužiaľ nie je. 

 


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Philips 273E3LSB


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.