Preposlať Eizo Foris FS2332

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Eizo Foris FS2332

24.06.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

LCD monitorov, ktoré sú určené vyložene pre hráčov, na trhu príliš nie je a každý nový model preto vítame. V dnešnej novinke sa na jeden taký monitor pozrieme a to na model od známej spoločnosti Eizo.

 

Eizo Foris FS2332

Spoločnosť Eizo sa vyznačuje hlavne profesionálnymi monitormi, ktoré majú svoje miesto pri grafikov a podobných ľudí. Tento model patrí skôr do multimediálnej kategórie a Eizo udáva, že poteší hlavne hráčov počítačových hier. Dizajn monitora sa nám veľmi páčil, tento model vyzerá úplne inak, ako väčšina klasických monitorov a výrazné je hlavne atraktívne telo. Po stránke dielenského spracovania je monitor už na prvý pohľad kvalitný, čo je u tejto spoločnosti samozrejmosť. Na spodnej časti monitora je umiestnená dvojica reproduktorov s výkonom 2 x 0.5 W, ale o kvalite reprodukovaného zvuku zatiaľ bohužiaľ nič nevieme. Stojan je dostatočne silný, stabilný, ale podľa prvých informácií bude nastaviteľný iba v malom rozsahu, čo je určite škoda. Ovládací panel sa nachádza uprostred spodného rámu a páčila sa nám ako prehľadnosť, tak dobrý prístup ku všetkým ovládacím prvkom.  

 

Eizo Foris FS2332

Čo sa týka základných technických špecifikácií, tento monitor sa bude ponúkať s uhlopriečkou obrazu 23 palcov a zvládne najvyššie rozlíšenie klasických 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9. To sú v dnešnej dobe štandardné hodnoty a väčšina lepších monitorov zvládne toto rozlíšenie bez problémov. Statický kontrastný pomer je 1000:1 a dynamický kontrast je 1500:1. Veľmi nás potešili pozorovacie uhly na obraz, ktoré sú 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska, čo sú skvelé hodnoty a vďaka nim budete mať dobrý výhľad takmer z odkiaľkoľvek. V menu si môžete nastaviť veľa vecí, ako je jas, hĺbka farieb, kontrast a nájdete tu aj niekoľko prednastavených módov, ktoré vám nastavenia výrazne uľahčia. Napríklad mód označený ako Power Gamma je určený vyložene pre hranie hier a ponúkne tú najlepšiu odozvu. Keď už sme pri tej odozvy, tak tá má hodnotu 6 ms G2G a jas je 250 cd/m2.  

 

Eizo Foris FS2332

Zapáčila sa nám tiež konektívna výbava, ktorá je moderná a zahŕňa všetko, čo by ste mohli kedy potrebovať. Pre pripojenie k počítaču môžete použiť rozhranie HDMI (sú tu hneď dva porty) a nesmie tu chýbať ani rozhranie D-sub a DVI. Tento monitor je postavený na modernom e-IPS paneli, ktorý je doplnený W-LED diódami a vďaka použitým technológiám sa môžeme tešiť hlavne na jemný obraz a realistické podanie farieb. Samozrejmosťou je tiež nízka spotreba, ktorú ešte podporuje čidlo EcoView. To upravuje jas displeja v závislosti na okolitých podmienkach a osvetlenie. Monitor sa ďalej pýši aj 10-bit gama korekciou a 72% pokrytie NTSC. Monitor vyzerá zatiaľ veľmi dobre, je moderný, elegantný a ak Eizo nasadí nejakú príjemnú cenu, mohol byť úspech. Cenu ale zatiaľ bohužiaľ nepoznáme a známe nie je ani dátum uvedenia do predaja. Jediná známa vec je päťročná záruka.

 


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Eizo Foris FS2332


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.