Preposlať Najlepší Smart TV súčasnosti

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Najlepší Smart TV súčasnosti

16.06.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Kategória televízorov označená ako Smart TV sa veľmi rýchlo rozrastá a tak by nebolo od veci urobiť si malú hitparádu tých najlepších. Predstavíme si tri najlepšie modely, ktorých kúpou určite neurobíte chybu.

Len pre pripomenutie, kategórie televízorov Smart TV sa vyznačuje hlavne pohodlným používaním internetu, rozsiahlou multimediálnou výbavou a možnosťou doinštalovať si niektoré nové aplikácie. Napríklad rýchle zdieľanie fotografií na niektorej internetovej sociálnej sieti nie je s týmito televízormi vôbec žiadny problém. Poďme sa teda pozrieť na najlepšiu trojku.  

 

Najlepší Smart TV súčasnosti

1. LG 47LW6500

Najlepší Smart televízor na súčasnom trhu je celkom iste toto LG a prvenstvo si bez debát zaslúži. Tento LCD televízor nás zaujal hneď na prvý pohľad a to veľmi elegantným a atraktívnym dizajnom, ktorému dominuje tenký strieborný rám. Základné technické špecifikácie sú uhlopriečka obrazu 47 palcov, maximálne rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov a pozorovacie uhly 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska. Samozrejmosťou je veľa multimediálnych aplikácií a vynikajúci webový prehliadač, vďaka ktorému je surfovanie na internete naozaj zážitok. Ten ešte podporuje diaľkové ovládanie Magic Motion, ktoré funguje podobne ako pohybové ovládanie na Nintende Wii a je proste úžasné a zábavné. Kvalita obrazu je na veľmi dobrej úrovni a televízor podporuje aj 3D zobrazenie, čo je v dnešnej dobe u podobne zameraných televízorov zvykom. 3D obraz je tiež veľmi kvalitný a najviac sme ocenili skvelú plynulosť. Ak by sme mali tomuto modelu niečo vytknúť, tak by to bola nie príliš kvalitná reprodukcia zvuku cez integrované reproduktory, ale to sa dá napraviť kvalitným domácim kinom.
  

Najlepší Smart TV súčasnosti

2. Samsung UA55D7000

Samsung na svojho kórejského rivala v tejto hitparáde trochu stratil a umiestnil sa až na druhom mieste, ale tento model dýcha tomu prvému na chrbát naozaj zblízka. Dizajn sa podaril a je veľmi atraktívny, na čo sme si u Samsungu a jeho top modelov už tak nejako zvykli a spokojní sme boli aj s dielenským spracovaním. Veľmi elegantný je aj stojan, ktorý sa k celkovému vzhľadu televízora skvele hodí a je tiež dostatočne stabilný. Tento LCD televízor sa ponúka s uhlopriečkou obrazu 55 palcov, zvládne najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a pozorovacie uhly sú 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska. Súčasťou výbavy je aj diaľkové ovládanie s QWERTY klávesnicou pre ľahšie surfovanie na internete, ktoré vám pri písaní textu výrazne uľahčí prácu. Možnosť pripojenia k internetu je samozrejmosťou, rovnako tak ako množstvo nainštalovaných webových aplikácií. Potešila nás možnosť nahrávať na USB flash disk, čo veľa ľudí určite využije. Kvalita obrazu je fantastická a ostrý obraz vynikne hlavne pri vysokom rozlíšení. S nižším rozlíšením si tento Samsung príliš nerozumie.
 

 

Najlepší Smart TV súčasnosti

3. Sony Bravia KDL-46HX820

Kórejsku nadvládu na poli Smart TV utnula až japonská firma Sony a to s týmto veľmi podareným modelom. Design je proti konkurentom podstatne usadlejší, ale aj tak sa nám vcelku páčil. Televízor pôsobí takým nenápadným dojmom. Základné technické špecifikácie sú uhlopriečka obrazu 46 palcov a maximálne rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9. Trochu nás sklamalo diaľkové ovládanie, ktoré je úplne obyčajné a vzhľadom k zameraniu sme očakávali aspoň QWERTY klávesnicu. Avšak, rozvrhnutie ovládacích prvkov je dobré a po stránke ergonómie sme nemali vôbec žiadne problémy. Či v niečom tento model naozaj vyniká, tak je to zobrazenie čiernej farby, ktoré je z dnešnej ponuky jednoznačne najlepší. V tomto ohľade konkuruje tento LCD televízor i high-end plazmám. Z multimediálnej výbavy sa nám zapáčilo hlavne množstvo IPTV kanálov a slušný webový prehliadač, ktorý síce na úplnú špičku nepatrí, ale má k nej blízko. Celková kvalita obrazu je veľmi dobrá a to hlavne ostrosť a detailnosť. Podpora 3D obrazu je samozrejmosťou a čo sa týka jeho kvality, tak tá je určite nadpriemerná a sledovať film v 3D bol zážitok.
 

 

Najlepší Smart TV súčasnosti


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Najlepší Smart TV súčasnosti


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.