Preposlať Sanyo LCD40XR10F

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sanyo LCD40XR10F

10.06.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Výraznú úlohu na poli televízorov hrajú lacné a pre široké masy dostupné modely, ktoré sa vyznačujú hlavne dobrým pomerom cena / uhlopriečka. Dnes sa na jeden taký pozrieme a to na LCD televízor od spoločnosti Sanyo s označením LCD40XR10F.

 

Sanyo LCD40XR10F

Sanyo vyrába lacné televízory už nejaký ten piatok, ale občas táto spoločnosť šliapla tiež vedľa. Hovoríme hlavne o modeli LCD-47XR2, ktorý sa na trh dostal pred tromi rokmi. Výbavou a kvalitou obrazu to bol veľmi zlý model, pravdepodobne jeden z najhorších vôbec, ale nadsadenou cenou sa jednalo o high-end, ktorý bol drahší, než špičkové modely od Samsungu. Avšak dnes recenzovaného televízora sa to netýka a za svoje peniaze dostanete presne to, čo očakávate. Po pravde povedané, dostanete možno aj trochu viac a vo finále sme boli príjemne prekvapení. Po designovej stránke sa nejedná o žiadneho krásavca, celý televízor je čierny a na prvý pohľad pôsobí úplne obyčajne. Veľmi sa nám zapáčilo tenké telo a prekvapilo nás aj vcelku slušné dielenské spracovanie. Vstavané reproduktory nás kvalitou zvuku trochu sklamali a zvuk stráca na kvalite už pri strednej úrovni hlasitosti. Diaľkové ovládanie je jednoduché, dobre padne do ruky a po ergonomickej stránke sme s ním nemali vôbec žiadne problémy. Jednotlivé tlačidlá sú dobre rozvrhnuté a nemali sme problémy používať ho ani poslepiačky.  

Sanyo LCD40XR10F

Čo sa týka základných technických špecifikácií, televízor ponúkne uhlopriečku obrazu 40 palcov, maximálne rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a pozorovacie uhly 176 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska. Statický kontrastný pomer je 2500: 1 a hodnota jasu je 500 cd/m2. Užívateľské rozhranie je vcelku príjemne prehľadné, ale po grafickej stránke sa nejedná o žiadny zázrak. Avšak sme si na neho rýchlo zvykli a pohyb v ňom nám nerobil žiadne ťažkosti. V menu si môžete nastaviť veľa klasických vecí, ako farby alebo kontrast a ak sa vám do toho nechce, k dispozícii je tiež niekoľko prednastavených módov, ktoré vám nastavenia uľahčia. Čo sa týka konektívnej výbavy, vzhľadom k cene sme nečakali žiadne zázraky, ale prekvapivo sme tu našli až na pár vecí všetko podstatné. Súčasťou výbavy sú 3 HDMI porty, rozhrania komponentov, kompozit, VGA a môžete použiť aj jeden USB port.   

Sanyo LCD40XR10F

Ten vám umožní na televízore prehrávať videá, ale bohužiaľ televízor vám neumožní na USB flash disk nič nahrať, čo je naozaj škoda, pretože ide o praktickú a veľmi dobre využiteľnú vlastnosť. WiFi tu samozrejme nie je, ale vzhľadom k cene sme ho tu ani nečakali. A ako je na tom kvalita obrazu? Až prekvapivo dobre. Obraz svojou kvalitou síce nemá na drahšie a vyššie umiestnené modely, ale v tejto cenovej kategórii je kvalita obrazu jedna z najlepších, čo sme kedy videli. Zobrazenie čiernej farby je pri dobrom nastavení televízora skvelé, dobrá je aj detailnosť a väčšinou bola dobrá aj plynulosť. Niekoľko nedostatkov, ako menej verné zobrazenie farieb sme zaregistrovali, ale nešlo o nič extra dôležitého. Celkový dojem z kvality obrazu je veľmi dobrý. Trochu problém pri tomto modeli je spotreba, v ratingu Energy Star televízor dostal iba 2.5 hviezdičky zo šiestich možných, čo naozaj nie je dobrý výsledok a konkurencia je na tom v tomto smere ďalej.  

 

Sanyo LCD40XR10F

Sanyo LCD40XR10F je až prekvapivo dobrý televízor, ktorý zaujme hlavne veľmi nízkou cenou okolo 1000 dolárov (cca 660 €). Za túto cenu toho ponúkne prekvapivo veľa a najviac sme ocenili kvalitný obraz, ktorý je v tejto cenovej hladine jeden z najlepších vôbec. Potešila nás aj prítomnosť USB portu a dobré zobrazenie čiernej farby. Čo sa týka nedostatkov, tak jeden z najvýraznejších je naozaj vysoká spotreba. Kvalita zvuku je tiež podpriemerná, ale to nie je pri kúpe televízora až tak dôležitý faktor. Sklamaním pre nás bol aj fakt, že síce môžete používať USB flash disk, ale nemôžete na neho nahrávať. 


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sanyo LCD40XR10F


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.