LG


Preposlať LG 47LW6500

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

LG 47LW6500

06.06.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

LG je spoločnosť, ktorá sa radí na poli displejov a zobrazovacích technológií k absolútnej špičke, takže ak hľadáte kvalitný televízor, LG by ste určite mali zaradiť do svojho výberu. V dnešnej recenzii sa pozrieme na jeden z top modelov spoločnosti.

 

LG 47LW6500

Jedná sa o LCD televízor s označením 47LW6500 a prístroj sa nám zapáčil hneď na prvý pohľad. Jedná sa o pekný a štýlový televízor, ktorý je zároveň aj doplnkom do obývacej izby. Televízor má veľmi tenký rám, ktorý je vyvedený v striebornej farbe, čo mu ešte dodáva na atraktivite. Páčil sa nám aj stojan s dostatočnou základňou, ktorý televízoru poskytne skvelú stabilitu. LG použilo pri výrobe celkom kvalitné materiály a je to zrejmé už na prvý dotyk. Presne tak nejako si predstavujeme high-end model. Najviac sme sa ale zamilovali do diaľkového ovládania Magic Motion. Ten sa používa ako ovládač pri konzole Nintendo Wii a klasické diaľkové ovládače vám po chvíli práce s týmto budú pripadať nudné a nepoužiteľné. Je to intuitívne, rýchle a navyše aj zábavné. Prvé sklamanie prišlo až s testom integrovaných reproduktorov, ktoré sú popravde povedané nič moc a kvalita zvuku je skôr podpriemerná. Hlavne pri vyššej úrovni hlasitosti sa čistota zvuku rýchlo vytráca a v tomto smere sme určite čakali viac.  

 

LG 47LW6500

Aj keď si väčšina užívateľov k takémuto televízoru dopraje aj kvalitné domáce kino, je škoda, že LG na reproduktoroch trochu viac nezapracovala, predsa len sa jedná o jeden z top modelov spoločnosti. Už podľa označenia je zrejmé, že televízor má uhlopriečku obrazu 47 palcov a čo sa týka ďalších špecifikácií, môžete sa tešiť napríklad na maximálne rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9, LED podsvietenie a pozorovacie uhly 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska , čo je v dnešnej dobe štandard. Tento televízor patrí do relatívne novej kategórie označenej ako Smart TV, takže ho môžete využiť okrem iného aj na klasické surfovanie na webe a do televízora si môžete doinštalovať aj rôzne aplikácie, ako je napríklad rýchly prístup k sociálnym sieťam. Užívateľské rozhranie televízora je prehľadné, po grafickej stránke je dobre spracované a veľmi rýchlo sme sa v ňom zorientovali. Môžete si nastaviť väčšinu klasických vecí a ak by sa vám nechcelo, televízor vám umožní vybrať si jeden z prednastavených módov, ktoré vám výrazne uľahčia prácu.  

 

LG 47LW6500

Konektívna výbava je štandardná a nájdete tu všetko, čo by ste od podobného televízora očakávali. Na pripojenie môžete použiť štyri HDMI porty, ďalej je tu tiež rozhranie komponentov, kompozit, VGA a nesmú chýbať ani dva USB porty, vďaka ktorým si môžete priamo na televízore prezerať napríklad fotografie z USB flash disku. O pripojenie do internetovej siete sa stará rozhranie Ethernet. Televízor samozrejme ponúka aj 3D zobrazenie, ale to v nás zanechalo skôr rozporuplné dojmy. Obraz v 3D nie je príliš ostrý, mohol byť aj plynulejší a zdalo sa nám, že na kvalite mu nepridali ani 3D okuliare, ktoré nie sú na tom kvalitatívne tiež ktovie ako slávne. Ak vyžadujete v prvom rade poriadny 3D obraz, tento model pre vás určite nebude. To kvalita klasického obrazu je na tom o poznanie lepšie, páčila sa nám jeho plynulosť a špičková detailnosť. Dobré je tiež zobrazenie farieb, ktoré pôsobia realistickým dojmom. Iba zobrazenie čiernej farby mohlo byť trochu tmavšie a v niekoľkých prípadoch sme si všimli, že má mierny nádych šedej. Spotreba je v tejto veľkostnej kategórii v norme.  

 

LG 47LW6500

LG 47LW6500 je skvelý televízor, ktorý ponúkne hlavne vydarený vzhľad, veľmi dobré spracovanie, skvelú výbavu a fenomenálne ovládanie, ktoré je to najlepšie, čo sme kedy používali. Páčilo sa nám aj užívateľské rozhranie a kvalitný 2D obraz, ktorý je plynulý a detailný. Čo sa týka negatívnych vlastností, tak tých veľa nie je a okrem horšej kvality zvuku sme neboli spokojní ani s 3D obrazom, ktorý nie je príliš plynulý a ani príliš detailný. Cena tohto modelu sa pohybuje v prepočte okolo 1 800 €. 

 

LG 47LW6500

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku LG 47LW6500


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.