Preposlať Philips 273P3L

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Philips 273P3L

27.05.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Philips sa rozhodla trochu rozšíriť svoju ponuku LCD monitorov a to konkrétne modelovú radu Brilliance. V dnešnej novinke sa trochu bližšie pozrieme na nový model označený 273P3L, ktorý je vybavený niekoľkými zaujímavými technológiami.

 

Philips 273P3L

O spoločnosti Philips väčšinou príliš počuť nie je, ale televízory má veľmi kvalitné a to isté sa dá povedať aj o monitoroch. Tento model nás zaujal hneď na prvý pohľad a to svojím pekným dizajnom. Telo je svetlé, čo pôsobí dosť elegantne a moderne. Spodná časť je farebne čiastočne odlíšená od zvyšku tela a nachádza sa tu tiež jednoduchý ovládací panel. Ďalšia podarená vec na tomto monitore je stojan, ktorý nielen že vyzerá veľmi dobre, ale vďaka nemu môžete upravovať polohu monitora vo veľkom rozsahu. Výšku môžete nastavovať v rozmedzí až 11cm, rotácia je možná až do 90 stupňov a nechýba ani vyklápanie a možnosť postaviť monitor na spodnú časť (pivot). Stojanček vyzerá tiež veľmi pevne, takže by mal monitoru poskytnúť i dobrú stabilitu. Čo sa týka zamerania, tak tento model si nájde svoje uplatnenie ako v domácnosti ako univerzálny multimediálny monitor, tak v kancelárii a vďaka možnosti postaviť ho na spodnú stranu by sa dal použiť aj v profesionálnej sfére.  

 

Philips 273P3L

Ešte sme sa ani nezmienili o základných technických špecifikáciách. Môžete sa teda tešiť na uhlopriečku obrazu 27 palcov, maximálne rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a odozvu 2 ms. Vďaka nízkej odozve a veľkej uhlopriečke obrazu by mohol tento model zaujať aj hráčov počítačových hier. Pozorovacie uhly na obraz sú 170 stupňov z horizontálneho a 160 stupňov z vertikálneho hľadiska. To síce nie sú zlé hodnoty, ale niektoré konkurenčné modely ponúkajú aj lepšie pozorovacie uhly. Dynamický kontrastný pomer dosahuje až zbytočných 500 000: 1 a hodnota jasu je 395 cd/m2. Čo sa týka konektivity, tak tento model ponúka všetko podstatné, čo sa v dnešnej dobe používa. Monitor môžete k počítaču pripojiť pomocou rozhrania HDMI, nájdeme tu aj DVI a rozhranie D-sub. Súčasťou výbavy sú aj hneď tri porty USB 2.0, čo oceníte ako pri použití v domácnosti, tak v kancelárii. O zobrazenie sa stará klasický TN panel so 72% pokrytím NTSC. Použitie TN panelu sa odráža hlavne v rozlíšení, moderné konkurenčné monitory s IPS panelom ponúkajú rozlíšenie až 2560 x 1440 pixelov. 

 

Philips 273P3L

Philips sa u tohto modelu zameral hlavne na nízku spotrebu energie, čo je v dnešnej dobe vlastnosť, ktorá sa cení. O podsvietenie sa starajú W-LED diódy, ktoré majú spotrebu oproti klasickému podsvieteniu až o 40% nižšia a monitor je tiež vybavený senzorom označeným ako PowerSensor, ktorý dokáže podľa slov výrobcu znížiť spotrebu až o 80%. Tento senzor spozná, keď pred monitorom nikto nesedí a uvedie ho do núdzového režimu. Po vašom príchode to opäť zaznamená a všetko nastavenie uvedie do pôvodného stavu. Je to ideálne hlavne v prípade, keď od monitora často odbiehate a nemusíte tak riešiť neustále vypínanie. Philips 273P3L vyzerá vcelku zaujímavo a na trhu by sme sa ho mali dočkať veľmi skoro, a to začiatkom júna. Cena by sa mala podľa prvých informácií pohybovať okolo 390 Eur.  

 

Philips 273P3L

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Philips 273P3L


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.