Preposlať DoubleSight uvádza tri nové IPS monitory

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

DoubleSight uvádza tri nové IPS monitory

23.05.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Americká spoločnosť DoubleSight u nás síce príliš rozšírená nie je, ale jedná sa o vcelku úspešnú firmu, ktorá sa zaoberá hlavne LCD monitormi. V dnešnej novinke sa pozrieme hneď na tri nové modely, ktoré budú mieriť do domácností a taktiež do profesionálnej sféry.

Špecialitou tejto spoločnosti sú modely, ktoré sú spojené z dvoch monitorov, čomu napovedá už označenie DoubleSight, ale dnes predstavené monitory sú úplne normálne. Jedná sa o monitory s uhlopriečkami obrazu 24, 27 a 30 palcov a ten najmenší je označený DS-245V. Tie ďalšie len nahradí v názve 24 číslovkou, ktorá značí ich uhlopriečku. Design monitorov nie je nijako svetoborný, jedná sa o klasické modely vyvedené v čiernej farbe a nič extra tu po stránke vzhľadu nehľadajte. Mohutný stojanček vám poskytne dobrú stabilitu a tiež rozsiahle možnosti nastavenia polohy. Okrem vyklápania a výškovej korekcie budú všetky monitory ponúkať aj možnosť postavenia na bok (pivot), čo odkazuje na použitie v profesionálnej sfére.  

 

DoubleSight uvádza tri nové IPS monitory

Všetky monitory sú vybavené aj integrovanými reproduktormi s výkonom 2 watty, avšak o kvalite zvuku zatiaľ nič nevieme. Ešte sme sa ani nezmienili o základných technických špecifikáciách, takže tu sú. Jednotlivé monitory sa budú líšiť len uhlopriečkami obrazu, zvyšok špecifikácie bude rovnaký. Môžeme sa tešiť na vysoké rozlíšenie 1920 x 1200 pixelov pri pomere strán 16:10, kontrastný pomer 1000: 1 a jas o hodnote 400 cd/m2. Potešili nás skvelé pozorovacie uhly, ktoré sú 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska, takže na monitory budete mať skvelý výhľad takmer z akéhokoľvek miesta a to bez skreslenia farieb.  

 

DoubleSight uvádza tri nové IPS monitory

Odozva všetkých monitorov je 5 ms, čo je dobrá hodnota a vďaka tomu by sa mohli o tieto monitory zaujímať aj hráči počítačových hier. Najdôležitejšia je ale použitá technológia monitora a spoločnosť DoubleSight použila dnes veľmi populárnu IPS maticu, čo zaručí skvelú ostrosť, verné podanie farieb a celkovo veľmi kvalitný obraz pri priaznivej spotrebe. Na druhej strane ale táto technológia taktiež navýši koncovú cenu, ale za tie vlastnosti to väčšinou stojí. Čo sa týka konektívnej výbavy, nájdeme tu klasické VGA rozhranie a nesmie chýbať ani DVD-D. Je trochu zvláštne, že tu chýba HDMI rozhranie, čo je v dnešnej dobe jeden z najpoužívanejších portov vôbec. Ešte sa zmienime o niekoľkých vlastnostiach samotného displeja. Ten zvládne zobraziť 16.7M farieb a veľkosť jedného pixelu 0.270 x 0.270 mm. Tento monitor je k dispozícii priamo na stránkach výrobcu, a to za 450 dolárov (cca 309 €), avšak u klasických predajcov bude pravdepodobne o kúsok lacnejší.


 

DoubleSight uvádza tri nové IPS monitory

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku DoubleSight uvádza tri nové IPS monitory


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.