Preposlať Acer predstavuje monitory B273HLOymidh a B243HLCOymdr

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Acer predstavuje monitory B273HLOymidh a B243HLCOymdr

18.04.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej krátkej novinke sa pozrieme na dva nové monitory od spoločnosti Acer. Jedná sa o modely s naozaj zvláštnym označením B273HLOymidh a B243HLCOymdr, tak sa poďme pozrieť na prvé informácie a fotografie.

 

Acer predstavuje monitory B273HLOymidh a B243HLCOymdr

Acer vyrába vcelku slušné monitory, ktoré sa vyznačujú hlavne priaznivým pomerom cena / výkon. Podobné by to malo byť aj u týchto dvoch modelov. Oba monitory sú zamerané hlavne na kancelárske použitie, ale svoje uplatnenie si celkom iste nájdu aj v domácnosti. Po designovej stránke sa nejedná o žiadnych krásavcov, dizajn nie je nijako výrazný, ale na druhú stranu je jednoduchý a monitory majú čisté a prehľadné línie. O dielenskom spracovaní sa zatiaľ nič nevie, ale malo by byť slušné a hlavne zodpovedať cene. V tomto ohľade sa Acer naozaj veľmi zlepšil. Súčasťou štandardnej výbavy je samozrejme tiež nastaviteľný stojan, ktorý by mal podporovať rozsiahle možnosti polôh a tiež pivot. Vo výbave budú samozrejme tiež integrované reproduktory, ale o kvalite zvuku sa zatiaľ nič nevie.

 

Acer predstavuje monitory B273HLOymidh a B243HLCOymdr

Hlavný rozdiel medzi oboma modelmi bude v uhlopriečke obrazu, monitor označený B273HLOymidh disponuje uhlopriečkou 27 palcov, zatiaľ čo monitor B243HLCOymdr je so 24 palcami o kúsok menší. Naozaj by nás zaujímalo, kto vymyslel označenie týchto monitorov, pretože niečo tak mimo sme už dlho nevideli. Acer samozrejme zverejnil aj niekoľko základných technických špecifikácií, tak sa na ne poďme pozrieť. Začneme 24 palcovým monitorom B243HLCOymdr. Ten ponúkne maximálne rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9, odozvu 8 ms a úplne zbytočný a nepoužiteľný dynamický kontrastný pomer 10 mil:1. Hodnota jasu je 250 cd/m2. Podobné hodnoty má tiež väčší, 27mi palcový model. Ten ponúkne aj FullHD rozlíšenie a rovnako absurdne dynamický kontrastný pomer. Odozva tohto monitoru je trochu väčšia a to 10 ms, ale na druhú stranu sa zdvihla aj hodnota jasu, a to na 300 cd/m2.

 

Acer predstavuje monitory B273HLOymidh a B243HLCOymdr

Vzhľadom k odozve oboch monitorov je zrejmé, že nejde o herné kúsky, ale ich pravé zameranie bude naozaj skôr v kancelárii. Výbava je u oboch monitorov takmer rovnaká a môžeme sa tešiť na rozhranie DVI, D-sub, čo je pre oba monitory rovnaké a ak si zaobstaráte väčší model B273HLOymidh, dostanete navyše rozhranie HDMI. Čo sa týka technológií, oba monitory sú postavené na paneli VA a podsvietené pomocou W-LED. Vďaka tomu sa môžeme tešiť na ostrý obraz a samozrejme aj na relatívne nízku spotrebu energie. A kedy sa týchto slušne vyzerajúcich kancelárskych monitorov dočkáme? To sa bohužiaľ zatiaľ ešte presne nevie, ale ceny by sa mali pohybovať okolo 250 Euro za menší a 400 Euro za väčší 27 palcový model. 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Acer predstavuje monitory B273HLOymidh a B243HLCOymdr


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.