Preposlať Sony Bravia KDL46EX720

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Bravia KDL46EX720

22.04.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 1 |

3D zobrazenie väčšinou u televízorov vystupňuje cenu nahor, rovnako tak ako množstvo webových aplikácií a podobné veci. Avšak vždy to tak nie je, ako dokázal tento vydarený televízor od Sony. Nie je síce vyložene lacný, ale na to, čo ponúka, je jeho cena veľmi príjemná.

 

Sony Bravia KDL46EX720

Jedná sa o LCD televízor s LED podsvietením, čo je dnes najžiadanejší variant a je aj po finančnej stránke lepšie prístupný ako plazmové televízory. U tohto modelu sa nám veľmi zapáčil aj dizajn, ktorý je svieži, elegantný a televízor je proste pekný. Vďaka čiernemu rámu a výraznej spodnej časti vyzerá televízor hodnotne a štýlovo. Ocenili sme tiež tenké telo a prijateľnú hmotnosť, vďaka čomu je manipulácia s televízorom vcelku jednoduchá. Pri inštalácii môžete využiť štandardný stojan a samozrejme aj zavesenie na stenu. To ale príliš neodporúčame, pretože rozmiestnenie portov nie je práve šťastné a pri zavesení na stenu by ste mohli mať problémy s ich prístupnosťou. Štandardný stojan je veľmi dobrý, je pevný a televízoru poskytuje dobrú stabilitu, takže horšie zavesenie na stenu nás ani nemrzelo. Súčasťou štandardnej výbavy sú samozrejme tiež integrované reproduktory (10 wattov), ktoré produkujú vcelku kvalitný zvuk a jediné výhrady sme mali k naozaj vysokej hlasitosti, keď prestávali trochu stíhať.  

 

Sony Bravia KDL46EX720

Diaľkový ovládač je pomerne veľký, ale veľmi dobre padne do ruky a všetky tlačidlá sú bez väčších problémov prístupné. Po nejakej dobe si ich rozmiestnenie vryjete do pamäte a budete ho môcť používať aj po slepiačky. Ešte sme sa ani nezmienili o základných technických špecifikáciách. Tento model sa ponúka s uhlopriečkou obrazu 46 palcov, zvládne FullHD rozlíšenie pri pomere strán 16:9 a pozorovacie uhly sú 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska, čo je medzi lepšími televízory štandard. Čo sa týka nastavenia, tak sa môžete pohrať s množstvom vecí, ako je jas, hĺbka farieb alebo kontrast a ak sa vám nebude chcieť, môžete zvoliť jeden z prednastavených módov, ktoré vám nastavenia uľahčia a pomôžu vám vyraziť z obrazu maximum. Samotné užívateľské rozhranie je jednoduché, graficky vcelku dobre zvládnuté a rýchlo sme sa v ňom zorientovali. K výbave sme nemali vôbec žiadne výhrady a nájdete tu všetko, čo je v dnešnej dobe moderné a požadované. Televízor obsahuje štyri HDMI porty, vstupy komponentov a kompozit, vstavané TV tunery NTSC, ATSC a QAM a samozrejme nemôže chýbať ani Ethernet, ktorý slúži na pripojenie do internetovej siete.  

 

Sony Bravia KDL46EX720

Potešilo nás rozhranie USB, vďaka ktorému si môžete priamo na obrazovke prehliadať fotografie alebo napríklad prehrávať videá. Ďalšia skvelá vec je množstvo webových aplikácií, medzi ktorými je aj veľmi dobrý plnohodnotný webový prehliadač, s ktorým sme pracovali veľmi často. Nesmú chýbať ani aplikácie pre priamy prístup k populárnym webovým lokalitám, ako je YouTube alebo Amazon. Teraz sa pozrieme na kvalitu obrazu, ktorá nás veľmi príjemne prekvapila. Je totiž výborná a to ako v klasickom 2D, tak v 3D zobrazení. Pri 3D zobrazení ide televízor v 240Hz móde a obraz vyzerá skvele plasticky, je ostrý a príjemne detailný. Kvalita 2D obrazu za 3D nijako nezaostáva a užívali sme si hlavne skvelé podanie farieb a špičkovú ostrosť. V dnešnej dobe väčšina ľudí ocení aj energetickú nenáročnosť, televízor je vybavený množstvom technológií pre zníženie spotreby, ako je napríklad senzor, ktorý televízor vypne, keď pred ním nezaregistruje dlhšiu dobu nejaký pohyb. V tejto veľkostnej kategórii sa jedná určite o jeden z najúspornejších televízorov.

 

Sony Bravia KDL46EX720

 

Sony Bravia KDL46EX720 je špičkový televízor, ktorý sa nám páčil takmer po všetkých smeroch. Ponúka elegantný dizajn, tenké a štýlové telo a nesmie chýbať ani veľmi dobrá výbava. Bonus je tiež nízka spotreba a množstvo webových aplikácií. Kvalita 3D aj 2D obrazu je špičková a jedinú výčitku sme tak mali k trochu nešikovnému systému zavesenia na stenu, pri ktorom sa veľmi zhorší prístupnosť k portom. Cena začína cca na 1 200 €, čo je na tak vybavený a technologicky vyspelý televízor skvelé.

 

Sony Bravia KDL46EX720

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sony Bravia KDL46EX720


počet príspevkov: 1

DeJaVu

28.05.2012 v 16:17

Perfektny televizor, dostal som na neho viacero odporucani a vyzera to byt spicka ;) Dakujem za perfektnu recenziu

Odpovedať

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.