LG


Preposlať LG Infinia LW9500

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

LG Infinia LW9500

14.04.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Spoločnosť LG má skutočne nabitý rok a to ako na poli mobilných telefónov, tak televízorov. V oboch prípadoch pre nás chystá špičkové modely, ktoré sa po stránke technickej vyspelosti a výbavy radia na úplnú špičku. V dnešnej novinke sa pozrieme na pripravovanú vlajkovú loď Infinite LW9500.

 

LG Infinia LW9500

Hneď zo začiatku by sme sa mali zmieniť o tom, že sa jedná o Smart LCD televízor. Táto kategória je relatívne nová a znamená to, že televízor bude obsahovať veľa užitočných aplikácií pre online prevádzku a veľa aplikácií sem budete môcť tiež doinštalovať. Všetko si navyše budete môcť nastaviť k obrazu svojmu, čo ocenia hlavne hračičkoví a techno maniaci. To, že sa bude jednať o vlajkovú loď pre tento rok je zrejmé už na prvý pohľad. Tento prístroj je proste majestátny, televízor vyzerá naozaj úžasne a po designovej stránke je to proste štýlovka, akých na trhu veľa nie je. Najviac nás zaujal veľmi tenký rám, vďaka ktorému bude tento model ako stvorený pre zavesenie na stenu, ale ani za stojan sa určite nebudete musieť hanbiť. Ten je totiž rovnako štýlový, ako celé telo televízora a náramne sa sem hodí. Ďalšia skvelá vec je tenké telo, jedná sa o najtenší televízor od LG s 3D podporou.  

 

LG Infinia LW9500

Za tenké telo môžeme ďakovať aj vyspelej technológii podsvietenia, ktorá je označená NANO FULL LED. Tá sa postará aj o kvalitný obraz a nízku spotrebu energie, čo je niečo, na čo sa v poslednej dobe hrá čím ďalej viac. Teraz sa zameriame na prvé technické informácie, ale príliš konkrétnych vecí sa o tejto sérii zatiaľ nevie. V ponuke budú hneď zo začiatku predaja dve veľkostné verzie a to modely s uhlopriečkou 50 alebo 60 palcov. Jedná sa vlastne o nástupcu vlaňajšej modelovej rady LX9500, oproti ktorej je tu ale veľa vylepšení. Musíme spomenúť hlavne špeciálnu antireflexnú vrstvu na povrchu obrazovky, ktorá by mala odrazy svetla a okolitých objektov znížiť naozaj na minimum a to aj pri nepriaznivých podmienkach.

 

LG Infinia LW9500

Súčasťou výbavy bude aj nový systém, ktorý LG nazvala Smart TV. Podľa LG to budú mraky aplikácií, filmov s možnosťou úprav, rôznych nastavení, webových aplikácií a to všetko by malo byť zabalené v háve, ktorý bude vzhľadom pripomínať prostredie dobre známeho operačného systému Windows. O jednoduchosť tohto systému sa teda nemusíme vôbec báť a ovládanie uľahčí špeciálny ovládač, ktorý bude simulovať klasickú myš. O plynulý obraz sa postará technológia TruMotion 480Hz a súčasťou výbavy budú samozrejme aj USB porty alebo rozhranie WiFi pre pohodlný prístup k internetu. Ako sme sa už zmienili, tento model bude tiež podporovať 3D zobrazenie a je certifikovaný technológiami THX 3D a 2D, takže môžeme očakávať skutočne špičkový obraz. Podľa prvých informácií by sme sa tejto špičky na poli televízorov mohli dočkať v nasledujúcich mesiacoch, ale o predbežnej cene zatiaľ nepadlo ani slovo. No ale je jasné, že nízku cenovku tieto LG mať nebudú. 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku LG Infinia LW9500


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.