Preposlať Dell ST2220T - recenzia

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell ST2220T - recenzia

21.03.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na veľmi zaujímavý LCD monitor, ktorý má na svedomí spoločnosť Dell. Jedná sa o model s označením ST2220T a proti klasickým monitorom, ktoré dnes bežne používame, má niečo navyše. Poďme si teda povedať, ako si v našom teste viedol.

 

Dell ST2220T - recenzia

Tento monitor je totiž vybavený dotykovým displejom, takže okrem klasického ovládania ho môžete ovládať aj prstami. V tomto režime pripomína tak trochu väčší tablet a vzhľadom k dnešnej popularite týchto prístrojov sa dá očakávať, že dotykový monitor si svojich fanúšikov nájde tiež. Avšak aj keď budete dotykové možnosti monitora ignorovať, stále je to vcelku dobrý a zaujímavý model. Po designovej stránke sa jedná o vcelku podarený monitor, vyzerá moderne, elegantne a navyše je veľmi dobre spracovaný. Vďaka trochu netradičnému stojančeku s rozsiahlou možnosťou nastavenia polohy si môžete monitor nastaviť presne podľa toho, ako ho budete chcieť používať. Môžete ho dokonca takmer položiť, vďaka čomu je dotykové ovládanie naozaj pohodlné a dobre sa s ním pracuje. Povrchová úprava monitora je síce lesklá, ale je dobre riešená, pretože na displeji ostávajú odtlačky prstov len veľmi málo, čo je u dotykového displeja na nezaplatenie. Pár odtlačkov a nečistôt tu samozrejme priľne, ale nie je to žiadna hrôza. Displej tiež odráža odlesky, ale v celkom prijateľnej miere a nie je to nič strašného.  

 

 

Dell ST2220T - recenzia

Pod spodným rámom monitora sa nachádzajú dva integrované reproduktory o výkone 2 watty, ktoré ponúkajú vcelku slušnú kvalitu zvuku, ale pri vyššej hlasitosti sa kvalita zvuku zhoršuje. Pre použitie v pokojnom prostredí sú ale dostatočné. K monitoru ale samozrejme môžete pripojiť externé reproduktory a tiež slúchadlá. Ešte sme sa nezmienili o technických špecifikáciách tohto modelu, takže tu sú. Uhlopriečka displeja je 21.5 palca, monitor zvládne maximálne rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov (FullHD) pri pomere strán 16:9 a kontrastný pomer predstavuje 1000: 1. Dynamický kontrastný pomer môže mať hodnotu až 50 tisíc: 1 a hodnota jasu je 250. Odozva 8 ms nie je žiadny zázrak, ale o hráčsky monitor sa v žiadnom prípade nejedná, takže to žiadna prekážka nie je. Potešili nás pozorovacie uhly 178 stupňov z horizontálnej i vertikálnej polohy a tiež skreslenie farieb, ktoré sa podarilo udržať na veľmi nízkej úrovni. Nastavenie je vďaka dotykovému displeju veľmi pohodlné a menu je navyše graficky vydarené a tiež vcelku prehľadné. Odozva dotykov je veľmi dobrá, monitor na ne reaguje rýchlo a boli sme s tým spokojní.


 

Dell ST2220T - recenzia

Výbava monitora je štandardná a nájdeme tu všetko, čo by sme od moderného multimediálneho monitora očakávali. Môžeme teda použiť HDMI rozhranie, DVI, D-dub a monitor je vybavený aj portami USB 2.0, pričom sú tu hneď tri. Tieto porty sú dobre prístupné a skvele sa tak hodia pre pripojenie externých prístrojov, ako sú napríklad rôzne kamery alebo tlačiarne. Len nás trochu zamrzelo, že monitor nie je vybavený čítačkou pamäťových kariet. Kvalita obrazu je veľmi dobrá, zobrazenie farieb je realistické a obraz samotný je skvele ostrý. Obraz je tiež príjemne jasný, za čo môže hlavne lesklý povrch a použitý panel e-IPS. Vyskúšali sme si ako prehrávanie filmov, tak niekoľko hier a boli sme spokojní v oboch prípadoch.  


 

Dell ST2220T - recenzia

Dell ST2220T je veľmi dobrý monitor, ktorý si vďaka dotykovému ovládaniu určite nájde veľa fanúšikov. Vďaka tomu sa dobre ovláda a má ďaleko väčšie využitie, než klasický monitor. Pri tomto modeli nás potešil moderný dizajn, dobrá výbava, veľmi nízka odozva dotykového ovládania a tiež skvelá kvalita obrazu. Cena sa u nás pohybuje okolo 280 €, čo nám príde ako adekvátne. 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Dell ST2220T - recenzia


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.