Preposlať Asus uvádza nové monitory do modelovej rady Designo ML

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Asus uvádza nové monitory do modelovej rady Designo ML

23.03.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Asus sa chystá uviesť na trh niekoľko nových monitorov a je čas, aby sme sa na ne pozreli trochu bližšie a predstavili si prvé informácie. Tieto nové modely sa týkajú modelovej rady s označením Designo a ich menu im presne sedí.

 

Asus uvádza nové monitory do modelovej rady Designo ML

V tejto modelovej rade budú novo v ponuke tri monitory, ktoré sa budú líšiť ako veľkosťou a použitou uhlopriečkou, tak technológiou. O tom si ale povieme až neskôr, teraz sa zameriame na dizajn. Ten bude u všetkých troch monitorov rovnaký a hneď treba podotknúť, že sa Asusu vcelku vydaril. Monitory vyzerajú moderne, elegantne a už na prvý pohľad je zrejmé kvalitné dielenské spracovanie. Použité plasty sú lesklé, čo síce vyzerá dobre, ale praktickosť bude pravdepodobne horšia, pretože na takomto povrchu ľahko priľnú odtlačky prstov a rôzne nečistoty. Jedna z najväčších výhod tohto modelového radu bude celkom iste tenký profil tela, ktorý je štýlový a tiež praktický, pretože monitor nezaberie na stole veľa miesta. V spodnej časti monitora si môžete všimnúť veľký panel, ktorý obsahuje logo Asus na jednej strane a ovládací panel a spúšťacie tlačidlo na strane druhej. Samotný ovládací panel je veľmi jednoduchý, prehľadný a s nastavením tak určite nebudú vážnejšie problémy.

 

Asus uvádza nové monitory do modelovej rady Designo ML

Veľmi sa nám zapáčil aj štýlový stojan, ktorý je kruhový a samozrejme ho môžete rôzne nastavovať. Pri všetkých modeloch by mal podporovať vyklápanie, natáčanie a tiež korekciu výšky. Ešte sme sa ani nezmienili o tom, aké monitory sa budú v rámci tejto modelovej rady ponúkať. Takže, môžeme sa tešiť na modely s označením ML229H, ML239H a ML249H. Už podľa označenia je jasné, že rozdiely sú hlavne v použitej uhlopriečke, pričom modelu s najnižším číselným označením patrí samozrejme najmenšia uhlopriečka. Začneme monitorom s označením ML229H. Ten sa bude ponúkať s uhlopriečkou obrazu 21.5 palca a zvládne najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov a dynamický kontrastný pomer až 50 miliónov: 1. Statický kontrastný pomer monitoru je 1000: 1 a odozva je 5 ms, takže obmedzení nebudú ani hráči. Hodnota jasu je 250 cd/m2 a pozorovacie uhly činia skvelých 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho pohľadu. Vďaka tomu budete mať dobrý výhľad na monitor aj pri výraznom bočnom náhľade.  

 

Asus uvádza nové monitory do modelovej rady Designo ML

Model ML239H ponúkne uhlopriečku obrazu 23 palcov a najväčší monitor z tejto trojky, model ML249H, sa pýši uhlopriečkou 24 palcov. Po stránke technických špecifikácií sú si všetky monitory rovné (jediný rozdiel je pri modeli ML249H, ktorý má odozvu 8ms a statický kontrastný pomer 3000: 1), ale jeden výrazný rozdiel tu ešte je. Zatiaľ čo modely ML229H a ML239H sú založené na e-IPS paneli, model ML249H je založený na technológii AMVA, ktorú nájdeme aj napríklad na konkurenčnom monitore BenQ EW2420. Konektívna výbava je rovnaká u všetkých troch monitorov a môžeme sa tešiť ako na prítomnosť HDMI rozhrania, tak na D-sub. Všetky tri monitory vyzerajú naozaj dobre a to ako po designovej, tak po technologickej stránke. Predbežné ceny sú 299 Eur pre model ML249H a 269 Eur pre model ML239H. Cena pre najmenších monitor ML229H zatiaľ nie je známa. 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Asus uvádza nové monitory do modelovej rady Designo ML


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.