Preposlať Panasonic Viera VT30 - prichádza nová legenda?

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic Viera VT30 - prichádza nová legenda?

07.03.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Kto si myslel, že sú plazmové televízory mŕtve, mal by sa zamyslieť znova. Vďaka spoločnostiam ako Panasonic alebo Samsung zažívajú totiž plazmové televízory svoj zlatý vek. V dnešnej novinke sa pozrieme na novú modelovú radu od Panasonicu s označením VT30, ktorá sa na trh dostane čo nevidieť.

Panasonic Viera VT30 - prichádza nová legenda?

Táto rada televízorov bola spomenutá na konferencii CES 2011 a Panasonic tu ohlásil, že môžeme čakať lepšie zobrazenie čiernej farby, jasnejšie farby a tiež nižšiu spotrebu energie, čo je v súčasnosti jedna z najväčších nevýhod plazmových televízorov proti LCD panelom. Jedná sa o vlajkovú loď spoločnosti Panasonic v oblasti plazmových televízorov a podľa toho vyzerajú aj špecifikácia a výbava. Nečakajte nejaké malé uhlopriečky, tento model sa bude ponúkať v uhlopriečkach 55 a 65 palcov, čomu bude zodpovedať aj cena. Dizajn tejto modelovej rady nie je bohužiaľ nijak zvlášť zaujímavý a jedná sa proste o normálny televízor. To je škoda, pretože výnimočný televízor by si zaslúžil aj výnimočný dizajn. Avšak musíme uznať, že striedmy dizajn tiež nie je úplne zlý a samozrejme môžeme očakávať precízne dielenské spracovanie a tie najlepšie materiály. Televízor stojí na vcelku rozmernom stojane, a ani sa tomu nečudujem, pretože hmotnosť určite nebude patriť k najmenším. Televízor budete môcť samozrejme tiež zavesiť na stenu a vďaka tenkému rámu tento model pekne navodzuje ilúziu tenkého obrazu. V štandardnej výbave nesmie chýbať ani integrované reproduktory a čo sa týka maximálneho rozlíšenia, môžeme sa tešiť na 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9.

 

Panasonic Viera VT30 - prichádza nová legenda?

Pozorovacie uhly sú samozrejme 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska a Panasonic sľubuje dokonalé zobrazenie farieb z akéhokoľvek miesta. Čo sa týka výbavy, nájdeme tu samozrejme rozhrania HDMI (4x), kompozit, komponent, audio výstupy a nechýba ani USB rozhranie, pričom môžete použiť hneď 3 USB porty. Nebude chýbať ani rozhranie pre zapojenie televízora k internetu, ale úprimne dúfame, že to bude hlavná vec, na čom Panasonic zapracoval. Užívateľské rozhranie pre web totiž nie je na televízoroch Viera práve výstavné a konkurencia od Sony a Samsungu ho má takmer vo všetkých ohľadoch lepšie. Panasonic sa najviac chváli zobrazením čiernej farby, ktoré by malo byť dokonalé a niekoľko zvestí hovorí dokonca o tom, že nič lepšie sa v tomto smere na trhu ešte neobjavilo. Podobne sa hovorí aj o celkovej kvalite obrazu a hlavne o kvalite 3D obrazu, ktorý by mal byť dokonalý. Len tie 3D okuliare ktoré sme videli sa moc nepodarili, boli dosť ťažké a nie moc pohodlné. Avšak tí najšťastnejší, čo už mali tú česť otestovať kvalitu obrazu, tvrdia, že by tento model mohol vystriedať legendárny plazmový televízor Pioneer Kuro na pomyselnom tróne všetkých televízorov. Kuro je naozajstná legenda a podľa väčšiny špecializovaných serverov je to najlepší televízor, čo sa kedy predával, a je najlepší aj v súčasnosti. Je to zvláštne, pretože technologicky je tento televízor vcelku veľmi starý, ale nikto sa mu zatiaľ po stránke kvality obrazu ani nepriblížil. Panasonic Viera VT30 má údajne veľmi veľkú šancu, tak sme veľmi zvedaví, ako sa s tým popasuje. Predaj by mal začať už v apríli.

Panasonic Viera VT30 - prichádza nová legenda?


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Panasonic Viera VT30 - prichádza nová legenda?


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.