Preposlať Asus VG278H

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Asus VG278H

09.03.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej krátkej novinke zavítame k spoločnosti Asus, ktorá na nás chystá nový 3D monitor určený prevažne pre hráčov. Ten nesie označenie VG278H, tak sa poďme pozrieť na prvé informácie a fotografie.

Asus VG278H

Monitory Asus sú vcelku populárne a vo väčšine prípadov sa radia medzi multimediálne modely určené pre použitie v domácnosti. Nie je tomu inak pri tomto monitore, ktorý bol predstavený na konferencii CEBIT v Nemecku. Asus sa venuje 3D zobrazeniu naozaj veľa, ponúka 3D notebooky a samozrejme aj 3D monitory a táto novinka je prírastok práve do rodiny 3D monitorov. Po designovej stránke sa jedná o veľmi vydarený model, už na prvý pohľad je zrejmé, že je zameraný prevažne na hráčov a páčil sa nám hlavne štýlový stojan. Dielenské spracovanie je na úrovni a podľa prvých informácií pôjde stojanček nastaviť vo všetkých hlavných smeroch. Súčasťou výbavy sú samozrejme tiež integrované reproduktory, ale o kvalite reprodukovaného zvuku sa zatiaľ vôbec nič nevie. Avšak je jasné, že s kvalitou dobrých externých reproduktorov to porovnať nepôjde. O tomto monitore sa toho všeobecne zatiaľ veľa nevie, Asus bol na väčšinu základných informácií trochu skúpy a prezradil len úplný základ. Hlavné technické špecifikácie tohto modelu sú teda uhlopriečka obrazu 27 palcov, maximálne rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov a kontrastný pomer 1000: 1. Pri 3D monitore takto veľkú uhlopriečku určite oceňujeme, pretože to výrazne dopomôže k zlepšeniu zážitku z obrazu.

 

Asus VG278H

Ako sme sa už zmienili, jedná sa o 3D monitor, takže je automaticky vybavený technológiou 120Hz, bez ktorej 3D zobrazenie úplne nefunguje. Ďalšie technické špecifikácie tohto modelu sú dynamický kontrastný pomer 50 miliónov: 1, jas o hodnote 400 cd/m2 a pozorovacie uhly 170 stupňov z horizontálneho a 160 stupňov z vertikálneho hľadiska. To je vcelku slušné a aj keď sú na trhu monitory s lepšími pozorovacími uhlami, na multimediálny 3D monitor to stačí, pretože rovnako sa bude väčšinou pozerať iba jeden používateľ, a to ešte cez okuliare, takže bude sedieť priamo naproti. Potešila nás odozva len 2 ms, takže sa môžeme tešiť na veľmi plynulý obraz aj pri náročných scénach alebo dynamických počítačových hrách. Vzhľadom k tomu, že sa nejedná o žiadneho profíka, nemôžeme ani očakávať nejakú hypermodernú technológiu. A tiež nie, tento monitor je založený na klasickom TN paneli, ktorý sa vyznačuje síce lacnou výrobou, ale iba priemernými pozorovacími uhlami. O podsvietenia sa postarala technológia W-LED, vďaka ktorej by mala byť spotreba monitora na veľmi nízkej úrovni. Ešte sme sa ani nezmienili o konektivite. Nájdeme tu teda rozhrania HDMI, DL-DVI a aj D-Sub, čo je celkom slušná ponuka. Bohužiaľ, o predbežnej cene alebo dátume uvedenia na trh zatiaľ nepadlo ani slovo.

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Asus VG278H


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.