Preposlať Sony Bravia KDL-22BX300

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Bravia KDL-22BX300

23.02.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Ak máte doma klasický televízor a rozhodujete sa pre kúpu niečoho menšieho napríklad do spálne, určite budete voliť menšiu uhlopriečku. V dnešnej recenzii sa na jeden taký televízor pozrieme, a to na model s označením Bravia KDL-22BX300.

Sony Bravia KDL-22BX300

Ak si vyberáte menší televízor, podľa nás nie je jediný dôvod hľadať model vybavený LED podsvietením. Na malej uhlopriečke je skrátka LED podsvietenie zbytočné, pretože spotreba nie je až tak dramaticky nižšia a táto technológia v tomto prípade len zvyšuje cenu. Tento model patrí v ponuke Sony medzi tie najlacnejšie a je preto priamo ideálny ako druhý televízor do domácnosti. Po designovej stránke sa jedná o taký normálny televízor, nie je príliš pekný, ale je vcelku slušne spracovaný, čo sme ocenili. Vzhľadom k uhlopriečke 22 palcov je manipulácia s televízorom veľmi jednoduchá, nájsť vhodné miesto na nejakom stolíku nie je problém a páčil sa nám aj stabilný a celkom rozmerný stojanček. Maximálne rozlíšenie obrazu je 1366 x 768 pixelov pri pomere 16:9, takže iba HD ready rozlíšenie, ale to vôbec nevadí, pretože v tejto uhlopriečke je to dostatočné. Súčasťou výbavy sú samozrejme tiež integrované reproduktory, ktoré majú výkon 10 wattov a poskytnú vám prijateľnú kvalitu zvuku. S externými reproduktormi sa to síce porovnať nedá, ale tu je to rovnaké ako s rozlíšením. Jednoducho to tak nejako stačí. Diaľkové ovládanie je rovnaké ako celý televízor, takže je jednoduché a prehľadné. Dobre sa drží v ruke, tlačidlá sú intuitívne rozmiestnené a príliš výhrad sme k nemu nemali. Dynamický kontrastný pomer môže činiť až 60000:1 a pozorovacie uhly je 170 stupňov z horizontálneho a 160 stupňov z vertikálneho hľadiska. To je síce trochu menej, ako ponúka väčšina dnešných moderných televízorov, ale skreslenie farieb sa podarilo udržať na vcelku prijateľnej úrovni.

Sony Bravia KDL-22BX300

V menu si môžete nastaviť väčšinu bežných vecí, ako je hĺbka farieb, kontrast a podobne a ak by sa vám s tým nechcelo hrať, televízor obsahuje aj niekoľko prednastavených módov obrazu, ktoré vám pomôžu a uľahčia vám prácu. Klasický ovládací panel sa nachádza na pravej strane tela televízora a boli sme s ním spokojní po všetkých stránkach. Jednotlivé tlačidlá sú dobre prístupné a pohodlne sa stláčajú, takže v tomto smere je všetko v poriadku. Avšak, vzhľadom k nízkej cene je jasné, že Sony muselo niekde šetriť. A jedno z miest, kde sa šetrilo, je výbava. Samozrejme tu nájdete HDMI porty, a to dva a ochudobnení nebudete ani o komponenty, kompozit a VGA, ale napríklad na USB porty alebo na rozhraní Ethernet si môžete nechať zájsť chuť, tie sú určené drahším modelom. Ďalšia vec, na ktorej sa trochu šetrilo, je samotná obrazovka. Hlavne zobrazenie čiernej farby je zlé, pri veľkej tmavosti je skôr modrá a v tomto ohľade nás Sony sklamalo. Ostrosť a plynulosť obrazu tiež nie je najlepšia, ale je to stále lepšie, ako už uvedené zobrazenie čiernej farby. Čo nás ale veľmi potešilo, je čitateľnosť obrazu aj pri jasnom svetle. Televízor má totiž matnú povrchovú úpravu, takže obraz je skvele viditeľný i za jasného svetla, čo je niečo, čo ocení určite každý. Čo sa týka kvality, tak najlepší sa nám zdal obraz pri sledovaní filmu z DVD média. Vzhľadom k veľkosti sú samozrejmosťou tiež nízke prevádzkové náklady, spotreba tohto modelu dosahuje hodnoty približne 63 wattov, čo je určite prijateľné.

Sony Bravia KDL-22BX300

Sony Bravia KDL-22BX300

Sony Bravia KDL-22BX300 je slušný malý televízor, ktorý ponúka všetky výhody i nevýhody malej uhlopriečky a kompaktných rozmerov. Najviac nás potešila čitateľnosť obrazu za jasného svetla, jednoduché ovládanie a elegantne ukryté reproduktory. Medzi menej príjemné vlastnosti patrí hlavne horšie zobrazenie čiernej farby a len veľmi priemerná výbava. Spotreba je úplne v norme a zodpovedá tejto uhlopriečke.

Sony Bravia KDL-22BX300

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sony Bravia KDL-22BX300


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.