Preposlať Acer GN245HQ - prvý monitor s rozhraním HDMI 3D

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Acer GN245HQ - prvý monitor s rozhraním HDMI 3D

11.02.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej novinke zo sveta monitorov potešíme hlavne hráčov počítačových hier a vyznávačov moderných technológií. Na trh sa totiž chystá nový monitor Acer GN245HQ, ktorý bude ako prvý na svete využívať HDMI 3D. Poďme sa teda pozrieť na prvé informácie a fotografie.

Acer GN245HQ - prvý monitor s rozhraním HDMI 3D

O tejto technológii si v krátkosti povieme neskôr, zo začiatku sa pozrieme na dizajn. Ten je vcelku vydarený, monitor vyzerá robustne a to, že bude zameraný hlavne na hráčov, je zrejmé na prvý pohľad. Páčil sa nám tiež podarený stojan, ktorý ale bude mať podľa prvých informácií len vyklápacie a otáčacie možnosti polohovania. Avšak nejde o profesionálny monitor, takže obmedzené možnosti nastavenia môžeme s prižmúreným okom prehliadnuť. Celý monitor je vyvedený v klasickej čiernej farbe a sme veľmi zvedaví aj na dielenské spracovanie, ktoré by malo byť v tejto cenovej kategórii na úrovni. Súčasťou výbavy sú aj dva reproduktory o výkone 2 watty, ktoré by mali poskytnúť kvalitný zvuk, ale to nie je príliš podstatné, pretože takmer každý používa externé reproduktory. Ešte sme sa nezmienili o základných vlastnostiach tohto modelu. Môžeme sa tešiť na uhlopriečku obrazu 23.6 palcov, maximálne rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov (FullHD) a pozorovacie uhly 178 stupňov z horizontálneho a 160 stupňov z vertikálneho hľadiska. O podsvietenia sa samozrejme starajú LED diódy, čo je v dnešnej dobe úplná samozrejmosť a okrem priaznivého vplyvu na ostrosť obrazu je najväčší prínos v tejto technológii samozrejme v úspore energie, ktorá je oproti klasickému podsvieteniu naozaj výrazná.

 

Acer GN245HQ - prvý monitor s rozhraním HDMI 3D

Vzhľadom k tomu, že je tento monitor zameraný hlavne na hráčov, tak je odozva 2 ms samozrejmosťou. Avšak, už sme sa zmienili o možnosti 3D zobrazenia, čoho využijú aj milovníci filmov, a to často ešte viac, než hráči. Rozhranie HDMI 3D vám umožní dostať FullHD 3D signál do monitora a v tomto ohľade je monitor zameraný skôr na blízku budúcnosť, kedy sa prístroje s týmto rozhraním dostanú do predaja vo väčšom množstve (hlavne 3D Bluray prehrávače a nové generácie konzolí). K 3D zobrazeniu ale budete samozrejme potrebovať špeciálne 3D okuliare, ktoré budú súčasťou balenia. 3D okuliare sa v poslednej dobe veľmi zlepšili a už nie sú tak nepohodlné, ako predtým, tak sme zvedaví aj na tieto. HDMI 3D ale samozrejme nebude jediné rozhranie, ktoré tento monitor ponúkne. To by Acer určite príliš neuspel, takže pre pripojenie môžeme použiť aj DVI-DL a VGA. Čo sa týka ďalších technických špecifikácií, tak hodnota jasu je 300 cd/m2 a dynamický kontrastný pomer môže byť až 100 míľ: 1. To, že je to úplne absurdná a nevyužiteľná hodnota snáď ani nemusíme pripomínať. Ešte by sme radi zmienili, že okuliare sú postavené na technológii od spoločnosti NVIDIA a monitor používa obnovovaciu frekvenciu 120 Hz, čo je vzhľadom ku 3D samozrejmé. Prvé kusy tohto zaujímavého modelu by mali na trh doraziť niekedy v priebehu marca a predbežná cena sa odhaduje na 420 libier (cca 460 €).

 

Acer GN245HQ - prvý monitor s rozhraním HDMI 3D


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Acer GN245HQ - prvý monitor s rozhraním HDMI 3D


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.