LG


Preposlať LG E2370V

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

LG E2370V

01.02.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Dnes potešíme hlavne hráčov počítačových hier, pretože na trh sa blíži ďalší monitor, ktorý je určený hlavne pre nich. Tieto monitory začínajú tvoriť samostatnú triedu a je ich čím ďalej viac, čo je vzhľadom k ziskom herného priemyslu úplne logické.

LG E2370V

Herný priemysel disponuje skutočne veľkými ziskami a skoro každá spoločnosť, ktorá netvorí priamo hry, by sa na tom rada zviezla. Preto je na trhu taká kopa elektroniky určená výhradne pre hráčov. Ak nie je hráč len vyložene rekreačný, rád si za zodpovedajúcu kvalitu a vlastnosti zaplatí, hlavne keď to trochu pomôže zlepšiť jeho um v hrách. V Európe sú hry na profesionálnej úrovni síce ešte tak trochu v plienkach, ale v Ázii, a hlavne v južnej Kórei je to úplne inak a špičkoví profesionálni hráči tu majú status ako filmové hviezdy. Pre nich síce dnešný predstavovaný monitor úplne asi nebude, ale väčšine tých bežnejších hráčov budú jeho vlastnosti celkom iste stačiť. Ide konkrétne o monitor s označením E2370V a bol predstavený na konferencii CES 2011, ktorá je síce už za nami, ale na všetky modely sa zatiaľ samozrejme nedostalo. Po designovej stránke sa jedná o vcelku podarený monitor, nie je nijako prehnane výrazný, ale nie je ani škaredý. Telo je vyvedené klasicky v čiernej farbe a na prvý pohľad to vyzerá, že bude tiež kvalitne spracované. Základné vlastnosti tohto modelu sú uhlopriečka 23 palcov, maximálne rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov a odozva 6 ms G2G. Súčasťou výbavy budú samozrejme tiež integrované reproduktory, ale o prípadnej kvalite zvuku sa samozrejme zatiaľ nič nevie.

LG E2370V

Ešte sme sa nezmienili, že telo monitora je veľmi tenké a pri pohľade spredu vyzerá normálne, pri bočnom pohľade je vcelku atraktívne. Štandardný stojanček vyzerá normálne, samozrejme budete mať možnosť nastaviť si monitor podľa seba, avšak nejaké výrazné možnosti nastavenia polohy nečakajte. Rovnako ako drvivá väčšina súčasných monitorov, aj tento používa na podsvietenie LED diódy a konkrétne sa jedná o technológiu Super LED, ktorá je proti klasickému podsvieteniu až o 25% úspornejšia, a to bez straty kvality obrazu. Zaujímavosťou tiež je, že monitor využíva IPS panel, čo nie je pre túto triedu práve typické. Ďalšie technické špecifikácie sú statický kontrastný pomer 1000: 1, dynamický kontrastný pomer 50 000: 1 a jas o hodnote 250 cd/m2. Potešili nás rozsiahle pozorovacie uhly, ktoré sú 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska. Čo sa týka konektivity, nájdeme tu klasické rozhranie DVI, HDMI a aj D-sub. Skvelé tiež je, že spolu s monitorom dostanete diaľkové ovládanie a môžete ho tak pohodlne ovládať aj z postele. Tento model bude tiež obsahovať funkciu PIP (picture in picture), čo nie je bežné a značí to, že ide čiastočne aj o multimediálny monitor. Predaj by mal začať koncom januára alebo začiatkom februára a cena sa bude pohybovať okolo 400 dolárov (cca 304 €).

LG E2370V


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku LG E2370V


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.