Preposlať Samsung predstavil nové modelové rady monitorov SA950 a SA750

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung predstavil nové modelové rady monitorov SA950 a SA750

18.01.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

LCD monitory spoločnosti Samsung sú veľmi populárne, pretože ponúkajú slušné vlastnosti za prijateľnú cenu. Dnes sa pozrieme na dve nové modelové rady s označením SA950 a SA750, ktoré by sa mali veľmi čoskoro dostať na trh.

Samsung predstavil nové modelové rady monitorov SA950 a SA750

V každej z týchto modelových radov budú zo začiatku predaja k dispozícii dva modely, jeden 23 palcový a jede 27 palcový. Svojim zameraním budú určené hlavne pre bežné použitie v domácnosti a vďaka 3D technológii ich ocenia aj hráči alebo vyznávači 3D filmov. Čo sa týka konkrétnych modelov, tak 23 palcové monitory nesú označenie S23A750 a S23A950, zatiaľ čo väčšie, 27 palcové monitory sa budú menovať S27A750 a S27A950. Kým modelový rad 750 je po designovej stránke tak trochu nevýrazný, rad 950 vyzerá naozaj veľmi netradične. Najprv sa ale pozrieme na nižšie položenú radu 750. Celý monitor je vyvedený v tmavej farbe s tenkou striebornou linkou po obvode, samozrejmosťou je kvalitné dielenské spracovanie a či sa nám tu niečo naozaj zapáčilo, tak to bol stojan. Ten je veľmi elegantný a vyzerá tak trochu futuristicky. Stojanček u rady 950 nás naozaj šokoval. Vďaka nemu vyzerá celý monitor naozaj veľmi moderne a zároveň aj elegantne. Je to určite veľmi netradičné riešenie, ktoré monitoru dodáva tak trochu umelecký nádych. Telo monitoru je tiež vcelku tenké, čo sa nám tiež zapáčilo. Čo sa týka vzhľadu, tak modelový rad 950 je tento rok zatiaľ to najatraktívnejšie, čo sme na poli LCD videli. Zatiaľ sa ale nevie, ako to bude s nastavením takto riešeného stojančeku a dúfame, že si s tým Samsung poradí.

Samsung predstavil nové modelové rady monitorov SA950 a SA750

To stojanček radu 750 by mal poskytnú klasickú škálu nastavenia ako vyklápania alebo výškovú korekciu. Súčasťou výbavy budú tiež integrované reproduktory, čo je v dnešnej dobe u monitorov samozrejmosť. Uhlopriečky obrazu sme už spomenuli, ešte by sme asi mali dodať, že monitory budú podsvietené pomocou technológie W-LED (obe modelového radu) a fanúšikovia hier a filmov určite ocenia podporu 3D technológie 3D Vision, ktorú má na starosti spoločnosť NVIDIA. Maximálne rozlíšenie je klasických 1920 x 1080 pixelov, statický kontrastný pomer bude 1000: 1 (možnosť použiť dynamický kontrast samozrejme nechýba) a pozorovacie uhly budú slušných 170 stupňov z horizontálneho a 160 stupňov z vertikálneho hľadiska. Vďaka odozve 2 ms potešia tieto monitory aj hráčov počítačových hier. Čo sa týka konektivity, tak jednotlivé modely sa od seba budú síce líšiť, ale iba drobnosťami. Modelový rad SA750 bude obsahovať rozhranie HDMI, DisplayPort a D-Sub, zatiaľ čo mnohé SA950 dostanú navyše aj rozhranie Dual-link DVI. Všetky monitory z týchto modelových radov sa budú pýšiť aj novou povrchovou úpravou plastov, ktorá bude kombinovať elegantný lesklý a praktický matný povrch a bude ďaleko príjemnejší na údržbu. Všetky monitory z týchto dvoch modelových radov sa do predaja dostanú v marci tohto roka, ceny sú ale zatiaľ neznáme.

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung predstavil nové modelové rady monitorov SA950 a SA750


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.