NEC


Preposlať NEC PA301W MultiSync

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

NEC PA301W MultiSync

09.12.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej krátkej novinke sa zavďačíte hlavne tým z vás, ktorí pracujú s grafikou či fotografiami, alebo potrebujú profesionálny monitor z nejakých iných dôvodov. Spoločnosť NEC totiž ohlásila nový model PA301W, ktorý spadá práve do profesionálnej sféry.

Tento monitor patrí do profesionálnej a veľmi populárnej modelovej rady MultiSync, ktorú vyhľadávajú hlavne dizajnéri alebo grafici. Po designovej stránke sa nám tento monitor vcelku páčil a naozaj na nás veľmi zapôsobil. Vyzerá futuristicky, moderne a aj keď je jeho celkový dizajn trochu strohý, je prísne funkčný. Vzhľadom k veľkosti, výbave a cene monitora sa dá očakávať, že to bude jedna z hlavných vlajkových lodí spoločnosti v tomto sektore. Základné technické špecifikácie tohto modelu sú 30 palcový LCD displej, najvyššie rozlíšenie 2560 x 1600 pixelov a kontrastný pomer 1000: 1. Spolu s monitorom dostanete samozrejme aj stojan, ktorý je nastaviteľný v naozaj veľkom rozsahu. Zvládne samozrejme pivot, otočenie, naklonenie a úpravu výšky v rozmedzí až 150mm. K profesionálnemu monitoru proste patrí univerzálny a dobre navrhnutý stojan a nie je žiadnych pochýb o tom, že u tohto modelu to bude splnené. Ovládací panel sa nachádza klasicky na pravej spodnej strane tela monitora a už na prvý pohľad pôsobí jednoduchým dojmom. Čo sa týka nastavenia, pohrať si budete môcť takmer so všetkým a okrem hĺbky farieb, jasu alebo teploty farieb tu nájdete aj niekoľko prednastavených módov pre uľahčenie nastavenia. Užívateľské rozhranie bude pravdepodobne rovnaké, ako na menších prístrojoch PA241W alebo PA271W.

NEC PA301W MultiSync

Súčasťou výbavy sú aj integrované reproduktory, čo nám príde ako samozrejmosť, ale plnohodnotný zážitok ako kvalitné externé repro nám určite neprinesú. Teraz sa pozrieme na ďalšie technické špecifikácie, ktoré sú veľmi zaujímavé. Monitor je vybavený 10 palcovým panelom typu P-IPS a tiež 14bitovou tabuľkou LUT a 3D LUT, ktorá sa stará o zlepšenie zobrazenia farieb. Konektívna výbava je, ako sa na taký monitor patrí, veľmi bohatá - nájdete tu všetky klasické i menej klasické komponenty. Môžete sa teda tešiť na rozhranie 2 x DVI-D, 2x DisplayPort a tiež na USB hub (dva USB porty sú hore a tri dole). Ďalšia skvelá vec sú bohaté náhľadové uhly, ktoré robia 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska a ide teda to o to najlepšie, čo môžu v tomto smere súčasné monitory ponúknuť. Odozva tohto modelu je 6 ms, takže o hráčsky model určite nejde a ďalej si môžete užiť aj jas o hodnote 350 cd/m2. Predaj by mal podľa spoločnosti NEC začať hneď na začiatku budúceho roka a vhľadom k výbave a zameraniu je jasné, že cena nebude vôbec malá. Zatiaľ sa hovorí o základnej cene 1520 libier bez dane (v prepočte asi 1 800 €). U nás bude cena pravdepodobne presahovať 2 000 € s daňou.

 

NEC PA301W MultiSync


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku NEC PA301W MultiSync


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.