Preposlať Sony Bravia KDL55NX810

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Bravia KDL55NX810

01.12.2010 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Ak sa pred nadchádzajúcimi Vianocami rozhodujete pre kúpu nového televízora a neviete si rady, možno vás zaujme dnešnej testovaný model. Jedná sa o LCD televízor Bravia KDL55NX810 od spoločnosti Sony a okrem iného zaujme aj možnosťou alternatívneho 3D zobrazenia.

Sony Bravia KDL55NX810

To sa v poslednej dobe dostáva do televízorov čím ďalej častejšie, ale nie u všetkých modelov je dovedené do naozaj kvalitnej podoby. Tu je to tak napoly, ale o tom si povieme až neskôr. Design televízora sa nám naozaj páčil, telo vyzerá elegantne, moderne a zároveň naozaj hodnotne. Televízia je navyše veľmi kvalitne spracovaná, čo je viditeľné už na prvý pohľad. Povrch má síce lesklú povrchovú úpravu, ale okolité objekty neodráža až tak moc, ako sme si pôvodne mysleli. Čo sa týka umiestnenia, môžete použiť buď štandardné stojanček, alebo zavesenie na stenu, ktoré sme v priebehu nášho testu aj využili. Klasický stojan je ale aj slušný a televízora poskytuje dobrú stabilitu. Ovládací panel sa nachádza na pravej strane tela rámu a boli sme s ním naozaj spokojní. Všetky tlačidlá sú dobre prístupné a majú tiež dobrú odozvu. Rovnaké je to aj s diaľkovým ovládaním, ktoré padne skvele do ruky, po ergonomickej stránke je takmer bez chyby a všetky tlačidlá sú umiestnené intuitívne. Ešte sme sa ani nezmienili o základných technických špecifikáciách, takže tu sú. Jedná sa o LCD televízor s LED podsvietením, ktorá má uhlopriečku obrazu 55 palcov a zvládne najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16: 9. Náhľadové uhly na obraz sú 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska a veľmi nízke skreslenie farieb nás vyložene potešilo.

Sony Bravia KDL55NX810

Sony Bravia KDL55NX810

Užívateľské rozhranie je jednoduché, vcelku prehľadné a zvykli sme si na neho rýchlo. Môžete si nastaviť veľa vecí, ako hĺbku farieb, jas alebo kontrastný pomer. Televízor obsahuje aj niekoľko prednastavených módov, ktoré vám nastavenia výrazne uľahčí a urýchli. Konektivita je na veľmi dobrej úrovni a nájdete tu rozhranie WiFi, Ethernet, HDMI, komponent, kompozit a tiež USB. Rozhranie USB je veľmi užitočné, pretože si jeho prostredníctvom môžete priamo na obrazovke prehliadať fotografie alebo prehrávať hudbu. Ako sme sa na začiatku spomenuli, televízor podporuje 3D zobrazenie. To ale bohužiaľ nie je v základe a ak si ho budete chcieť dopriať, budete si musieť kúpiť špeciálny adaptér a samozrejme 3D okuliare. Keď sme použili 3D na filmy, ktoré sú v 3D natočené, všetko bolo v úplnom poriadku a užívali sme si krásny obraz, ktorý bol ako živý. Televízor zvládne samozrejme tiež konverziu z 2D do 3D, ale to už je o poznanie horšia a kvalita obrazu sa v tomto prípade bohužiaľ nepodarila zachovať. Ak sa nám niečo naozaj páčilo, tak to bola plynulosť obrazu takmer pri akejkoľvek situácii. Môže za to hlavne technológia Motionflow Pro 200Hz a Bravia Engine 3. Kvalita obrazu bola až na výnimky naprosto v poriadku, ale v niekoľkých prípadoch sme si pri sledovaní DVD filmov všimli mierne neostrosti v rohoch. Spotreba síce nepatrí medzi najnižšou av tejto veľkostí triede sa radí skôr k priemeru.

Sony Bravia KDL55NX810

Sony Bravia KDL55NX810 je veľmi dobrý LCD televízor, ktorý vyniká ako podareným dizajnom, tak slušnou výbavou. Páčilo sa nám jednoduché nastavenie, viac než dostatočné množstvo portov a skvelá plynulosť obrazu. Kvalita obrazu bola tiež skvelá, ale pri konverzii z 2D do 3D bola o trochu horšia, než sme čakali.
 

Sony Bravia KDL55NX810

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sony Bravia KDL55NX810


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.